trh

East Silver

Cena Silver Eye

Cena Silver Eye je udělovaná již od roku 2009, nově ve dvou kategoriích – nejlepší krátký (do 40 minut) a nejlepší celovečerní (nad 60 minut) dokumentární film z regionu střední a východní Evropy. Až 11 dokumentů v každé kategorii posuzují odborné poroty, které každoročně tvoří vybraní profesionálové z filmové branže, oslovováni právě pro jejich zkušenosti s jednotlivými kategoriemi dokumentů. Cena se každoročně uděluje v rámci MFDF Ji.hlava.

Hodnocení porot složených ze sales agentů, distributorů, alternativních distribučních sítí, VoD a festivalových dramaturgů je pro všechny nominované tituly strategickou výhodou - získávají tím vynikající možnost zvýšit své šance na uvedení napříč různými platformami. V roce 2019 získá vítěz v každé ze dvou kategorií unikátní designovou cenu, finanční odměnu 2 500 EUR určenou na podporu distribuce filmu a celoroční festivalový servis v podobě East Silver Karavany v hodnotě dalších 2 500 EUR.

Nominované filmy jsou na cenu navrhovány posudkovou komisí IDF na základě filmů přihlášených do trhu East Silver 2019.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace