SK, CZ

Ve výrobě

Hranice nevěry

Hranice nevery

Diana vyrastala v komunistickom Československu, kde kultúra ututlávania a tajností bola prítomná aj v partnerských vzťahoch. Milenecké aféry a šepoty o deťoch, ktorých otcovia sú iní než oficiálni, jej ostali vryté v podvedomí. Skepsa voči manželstvu ju viedla hľadať iné formy vzťahov, než je všeobecne prijatý monogamný model. Jedného dňa sa však zjavil Tomáš a hormóny rozbúrili jej predsavzatia. Ani nevie ako, prišlo jedno dieťa, potom druhé, a nakoniec i svadba. Aj keď svojská a bez bielych šiat. Po čase sa však v ich vzťahu začali ozývať staré pochybnosti a prebúdzať sa vzorce správania, ktoré nie sú v súlade s rodinným životom tak, ako si ho predstavujeme.
Diana a Tomáš sú obaja z rodín, kde nevera mala svoje zásadné miesto. Podvedome ju akceptovali a považovali za normálnu. Ako však vystúpiť zo správania zakódovaného do génov? V túžbe ochrániť svoju rodinu sa Dia a Tom zamýšľajú, i experimentujú, ako mať funkčný naplnený vzťah v nástrahách 21. storočia. Čo je vernosť a kde sa začínajú hranice nevery? Ako predísť nutkaniu chcieť viac, než máme, len preto, že môžeme? Hoci máme viac než dosť?
Diana hľadá odpovede u svojich priateliek, ktoré sa rozhodli zvoliť vlastnú cestu, u odborníkov (Esther Perel), i u ľudí, ktorí si prešli neverou a zdieľajú s ňou svoje osobné skúsenosti. Počas nahliadania do svetových reálií ohľadom nevery, ako i svojho vlastného vzťahu, vnútra i útrob rodiny, Diana odhaľuje dlhodobo ukrývané rodinné tajomstvo. Nevera s jej následkami odrazu dostáva nový rozmer. Otrasie základmi identity hlavnej predstaviteľky a prijme divákov uvažovať nad tým, čo nás robí tým, kým sme. Hranice vernosti je intímny dokument o krehkosti partnerského šťastia. O hľadaní samého seba vo vzťahu s inými, i o našej spoločnosti meniacej sa z generácie na generáciu rýchlosťou svetla.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace