Logo of category

propagace

Český dokument

Večer s dokumentem

Cílem večera je seznámit veřejnost a média se současnou českou dokumentární tvorbou. Publikum má možnost zhlédnout ukázky osmi připravovaných českých celovečerních dokumentů a poslechnout si přímo od jejich režisérů a producentů více o tvůrčích záměrech a tematickém zaměření jejich filmů. Součástí večera je také předpremiéra celovečerního českého dokumentu Máma z basy režisérky Veroniky Jonášové.

Tato událost přispívá nejen k propagaci a distribuci samotných připravovaných dokumentů, ale zároveň pomáhá zviditelnit dokumentární film jako takový v českých médiích. Akce se koná již od roku 2005. 

Večer s českým dokumentem, který každoročně organizuje Institut dokumentárního filmu spolu s Czech Film Center, je přístupný zcela zdarma. Srdečně zveme!

Termín konání: 25. září 2017, 18.30
Kde: kino Světozor, Velký sál, Praha

Přehled prezentovaných projektů:
AŽ PŘIJDE VÁLKA, r. Jan Gebert
BUDOVATELÉ ŘÍŠE, r. Andran Abramjan
DOBRÝ ŽIVOT BRATRA BENDY, r. Pavel Jurda
HRANICE PRÁCE, r. Apolena Rychlíková
PASAŽÉŘI, r. Jana Boršková
THE SOUND IS INNOCENT, r. Johana Švarcová
VĚDOMÍ SOUVISLOSTI, r. Jakub Felcman, Tomáš Michálek
VIENNA CALLING, r. Petr Šprincl

Podrobný popis vybraných projektů naleznete zde.

Ve spolupráci s VoD portálem DAFilms.cz jsme pro vás připravili kurátorský výběr českých dokumentárních snímků z let 2015 - 2017. Vyberte si z nabídky patnácti dokumentů zde: Večer(y) s českým dokumentem a streamujte do 24. září.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace