Iikka Vehkalahti

Finsko

Iikka Vehkalahti

konzultant, producent, režisér

V letech 1998-2015 působil Iika jako dramaturg ve Finnish Broadcasting Company (YLE Documentaries) ve Finsku. Byl výkonným producentem v Steps For The Future a jeden s producentů série Why Democracy. Je člen představenstva indické platformy Steps and Steps. V letech 2011-2012 bylhostujícím profesorem na Tampere University. Strávil několik let v Indii, Jižní Africe, Dánsku a Egyptě.
V YLE se věnoval dramaturgii několika mezinárdně oceněným dokumentům jako Rooms Of Melancholy, Decent Factory, Gone To The Wind, Recepies for Disaster, In The Shadow Of Holy Book, The Steam Of Life a Punk Synchrome. Podílel se také na mnoha mezinárdně proslavených dokumentů jako Act of Killing, Armadillo, Planet Of Snails, Secrets Of Tribe, Viva Les Antipodes, Five Broken Cameras, Happiness.
Byl výkonným producentem v Asii, Středním Východě a Africe – mezi snímky z této oblasti patří např. Lakshmi and Me od Nishty Jaina, Gurkha – The Selection režiséra Kesanga Tsetena, Wana Wina od Dumisani Pakhlati a Voices of El Alto by Benjamina Oroza. Jeho filmografie obsahuje i snímky Past is Present, Amal, Inam, Naila, Man from the Shadow, Our Common Future? a Tehri – Two Journeys.

Mezi mnoha publikacemi, na kterých se podílel, pojednává jedna kniha s názvem „Steps by Steps“ i o dokumentárním filmu – spoluautorem této knihy je Don Edkins.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace