Tomáš Bojar

Česká republika

Tomáš Bojar

režie, scenář, producent

Fotbal naruby

Dokumentární seriál založený na principech úspěšného celovečerního filmu Dva nula. 8 fotbalových stadionů, 8 zápasů, 8 dílů. Fanoušci v roli hvězd, hvězdy v roli fanoušků. V každém z dílů je pět různých fanoušků reprezentujících specifické lidské typy pozorováno z dálky během slavného fotbalového derby. Reagují na společné události, které jim zápas přináší, ale každý z nich to dělá po svém. Tento živý, autentický materiál je následně promítnut samotným hráčům, co se do tohoto utkání zapojili. Jejich úkolem je vybrat "fanouška zápasu", jehož čeká závěrečný penaltový rozstřel. Fotbal se tu tak představí naruby: fanoušci budou hrát hlavní roli a fotbalové hvězdy tu naopak vystoupí v roli diváků. Výsledkem bude originální televizní formát s výrazným komediálním potenciálem i společenskou výpovědí.

Ve dne v noci

Pražský park Stromovka a jeho nejbližší okolí představuje pozoruhodné místo. Není to jen kus přírody na kraji metropole, není to jen prostor sloužící k odpočinku, sportování a různým dalším městským kratochvílím. Stromovka a její okolí se může stát zmenšeným modelem světa, mikrokosmem, v němž se zrcadlí život přírody, člověka i společnosti. „Hovory lidí“ – co je zajímá, co je trápí, jaké hodnoty jsou pro ně důležité, jak jeden k druhému přistupují, jak spolu mluví, co si myslí o sobě, o druhých, o stavu společnosti i o stavu světa. Film je v základní dramaturgické struktuře rozprostřen ve všech ročních obdobích, jimž odpovídají čtyři základní fáze lidského života. Osudy lidí a přírody se propojují. Dokumentární film, který spojuje společensko- sociologickou formu s anketními prvky, výsledkem je sonda do života lidí a přírody.

Prezidentka

What challenges must a gentle, level-headed and progressive woman face when she assumes the presidency of a country with a post-socialist legacy and a long history of male rule?

In 2018, Slovak society was deeply shaken by the murder of investigative journalist Ján Kuciak and his fiancée Martina Kušnírová. This unprecedented event exposed corrupt Slovak politicians and officials working hand in hand with local oligarchs and mafia structures behind the scenes. The Slovak people reacted with justified anger. For a brief period, a wave of social activism emerged, uniting an otherwise divided society, rekindling people's desire for the rule of law and sparking their interest in politics. To date, more than 30 high-ranking officials have been charged with corruption and abuse of office, including former and current politicians, judges, law enforcement and tax officials, even figures such as the former police chief, chief prosecutor and governor of the central bank. It was in these turbulent circumstances that Zuzana Čaputová entered political life. A lawyer with a long history of civic activism, she made a name for herself fighting for environmental protection. A woman guided by a strong moral compass, influenced by Eastern philosophy and a desire for change, she decided to run for president of Slovakia. And in a conservative, male-dominated environment, she won by a landslide.

Ms President is a time-lapse documentary filmed over the course of five years, following Zuzana Čaputová's time in office. It captures her role as head of state and her role as partner and mother in her private life. We are with her as she decides on social events at the local and global level. She negotiates, writes speeches and faces pandemics. At the same time, she faces the problems of a divided Slovak society. She asks the question: How can I be the president of all citizens?
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace