Tomáš Bojar

Česká republika

Tomáš Bojar

režisér, scenárista, producent

Fotbal naruby

Dokumentární seriál založený na principech úspěšného celovečerního filmu Dva nula. 8 fotbalových stadionů, 8 zápasů, 8 dílů. Fanoušci v roli hvězd, hvězdy v roli fanoušků. V každém z dílů je pět různých fanoušků reprezentujících specifické lidské typy pozorováno z dálky během slavného fotbalového derby. Reagují na společné události, které jim zápas přináší, ale každý z nich to dělá po svém. Tento živý, autentický materiál je následně promítnut samotným hráčům, co se do tohoto utkání zapojili. Jejich úkolem je vybrat "fanouška zápasu", jehož čeká závěrečný penaltový rozstřel. Fotbal se tu tak představí naruby: fanoušci budou hrát hlavní roli a fotbalové hvězdy tu naopak vystoupí v roli diváků. Výsledkem bude originální televizní formát s výrazným komediálním potenciálem i společenskou výpovědí.

Ve dne v noci

Pražský park Stromovka a jeho nejbližší okolí představuje pozoruhodné místo. Není to jen kus přírody na kraji metropole, není to jen prostor sloužící k odpočinku, sportování a různým dalším městským kratochvílím. Stromovka a její okolí se může stát zmenšeným modelem světa, mikrokosmem, v němž se zrcadlí život přírody, člověka i společnosti. „Hovory lidí“ – co je zajímá, co je trápí, jaké hodnoty jsou pro ně důležité, jak jeden k druhému přistupují, jak spolu mluví, co si myslí o sobě, o druhých, o stavu společnosti i o stavu světa. Film je v základní dramaturgické struktuře rozprostřen ve všech ročních obdobích, jimž odpovídají čtyři základní fáze lidského života. Osudy lidí a přírody se propojují. Dokumentární film, který spojuje společensko- sociologickou formu s anketními prvky, výsledkem je sonda do života lidí a přírody.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace