Bohdan Blahovec

Česká republika

Bohdan Blahovec

režisér, střih, zástupce organizace

Do druhý nohy (pracovní název)

Film s pracovním názvem Do druhý nohy je inscenovaným dokumentem a filmovou meditací, která si klade za cíl otevřít širší společenskou debatu na téma pití alkoholu skrze otevřenou výpověď jednoho zápasu, pohledem jedince žijícího v zemi, která je evropským „alkoholovým rájem“, kde je pivo levnější než voda.

Pít je „normální“. Nepít je ostrakizující, divné, „nenormální“. Optimální prostředí, ve kterém může vyrůst zhoubná choroba - závislost na alkoholu. Je to bezbolestný a tedy těžko pozorovatelný proces, kdy se z vás stane alkoholik.

Satanic Girls: Ženy na cestě

V roce 1960 založila Irena Hurdová spolu se svou sestrou kapelu, která začínala jako pražský dixielandový orchestr. Během turné v Bulharsku, kapelu zastihla zpráva o vývoji událostí kolem Pražského jara a proto se rozhodli nevrátit do Československa. V následujících letech kapela vystupovala v Evropě jako Satanic Girls.V1970 se hudebnice setkaly s manažerem R. Ferneborgem, který je vyslal do Argentiny s cílem vytvořit z kapely, pod jménem Las Satánicas, hvězdy jihoamerické pop music. Kapela se do Evropy již nikdy nevrátila. Nejdůležitější etapou jejich hudební kariéry byl pobyt v Chile, kde vystoupily na jednom z největších jihoamerických festivalů, čímž se velice proslavily. Jejich hudební dráha se uzavírá v 1973. Po ukončení kariéry se celá skupina již nikdy nesetkala.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace