East Doc Platform

Open call

Největší mezinárodní filmový trh regionu střední a východní Evropy zve režiséry a producenty na 10. ročník East Doc Platform. Vedle tradičních programů proběhne v rámci East Doc Fóra také pitching interaktivních projektů.

Kdy: 6.–12. března 2021
Kde: Praha, ČR
Co: Projekty ze střední a východní Evropy
Uzávěrka přihlášek: 13. listopadu 2020

Guidelines a online přihlašovací formulář najdete ZDE
Seznam zemí CEE regionu ZDE
Přihlašování je zdarma.

Autorské CELOVEČERNÍ PROJEKTY i DOCU-SÉRIE ve fázi vývoje/rané produkce zveme na 20. ročník East Doc Forum – nejstarší a největší pitching forum v regionu, které pomohlo na svět již více než 180 dokumentárním projektům včetně takových mezinárodních hitů jako Over the Limit, Až přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku, Domino Effect nebo Rabbit à la Berlin. Pitchingu předchází pětidenní přípravný workshop. Bezprostředně po prezentaci pak následují dva dny tzv. “feedback round tables” a individuálních schůzek.

East Doc Market nabízí tvůrcům CELOVEČERNÍCH projektů v pozdní fázi produkce a postprodukce možnost setkat se individuálně se zástupci mezinárodních fondů, televizí, distributorů, sales agentů a festivalů.

Transmediální, interaktivní a VR/AR/MR projekty, které hledají nové cesty, jak propojit inovativní technologie a dokumentární vyprávění, mohou hledat partnery v rámci workshopu a pitchinngu East Doc Interactive, který je součástí Fóra. Autoři zde získají nejen zpětnou vazbu na dramaturgii i producentskou strategii, ale i individuální schůzky s fondy a televizemi, které s interaktivními formáty pracují.

Součástí programu East Doc Platform je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři prezentují své projekty zahraničním profesionálům.

Vybrané projekty mají zároveň šanci získat Cenu East Doc Platform. Mezinárodní porota ocení nejlepší projekt ve fázi vývoje a výroby cenou EDP v hodnotě 5000 Eur. Udělená finanční podpora pomůže filmařům v dalším vývoji jejich dokumentárního filmu.  

V případě dotazů se můžete obrátit na:
Zdeněk Blaha / Programový ředitel IDF a manažer East Doc Platforn: zdenek@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace