IDF logo

O Institutu dokumentárního filmu

O nás

Institut dokumentárního filmu (IDF) podporuje již od roku 2001 východoevropský a středoevropský autorský dokumentární film ve všech fázích výroby. Začínajícím i zkušeným režisérům pomáhá s vývojem jejich filmů, producentům pak s financováním, distribucí i propagací jejich snímků, stejně jako s orientací na mezinárodním trhu. A to vše s využitím bohatých zkušeností renomovaných světových odborníků. Celá řada filmů podpořených aktivitami IDF pravidelně získává ocenění na předních filmových festivalech. Pro veřejnost IDF organizuje přednášky a projekce těch nejzajímavějších autorských dokumentů nejen v kinosálech, ale i v nejrůznějších alternativních prostorech.

Součástí aktivit IDF je informační portál dokweb.net, který poskytuje návštěvníkům unikátní databázi filmových profesionálů a dokumentů ze střední a východní Evropy, rozhovory s tvůrci, informace o dokumentární tvorbě z daného regionu a také kalendář producenta s uzávěrkami soutěží světových festivalů, výzev filmových fondů a grantů.

 

V roce 2008 dostal IDF prestižní ocenění EDN Award udělované zastřešující evropskou asociací European Documentary Network (EDN).

Stanovy IDF ke stažení (pdf)

Naše aktivity

Institut dokumentárního filmu

Štěpánská 14
110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 214 858
Fax: +420 224 214 858
Email: idf@dokweb.net
Web: dokweb.net

IČO: 26 54 98 67
DIČ: CZ26 54 98 67

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace