trh

East Silver

Short Pitch Program

SHORT PITCH na MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY
Vybrané filmy:
Blue (r. Ana Maria Vijdea, prod. Elena Martin (FILMWAYS), 24', RO, PT, HU, BG)
Blank Page Syndrome (r. Janis Abele, Toms Skele, prod. Janis Abele (Chaland Films), 7', LV)
The Mud Princess (r. Dea Tcholokava, prod. Irina Gelashvili (RADIUM FILMS), 20', GE)
Children Will Forget (r. & prod. Marta Smerechynska, 15´, Ukraine, PT, HU, BG)
The Wind Blows Where It Pleases (r. & prod. Andreea Udrea (DocNomads Erasmus Mundus Joint Degree), 22', HU, BG, PT, RO)

Po prezentaci ve Varšavě čekají projekty individuální schůzky s osobami z filmové industry (DM):
1. Wilhelm Faber
2. Mathieu Janssen
3. Adam Slesicki
4. Alexandra Gramatke
5. Joanna Baranowska
6. Andy Norton
7. Qila Gill
8. Veton Nurkollari
9. Jaie Laplante
10. Rodrigo Pedro
11. Anna Gawlita

Nejlepší projekt obdrží Cena pro nejlepší krátký projekt: DAE – Documentary Association of Europe Talent Encouragement Award se skládá z bezplatného členství na jeden rok pro režiséra(y) a producenta(y) a z konzultace na míru s vedoucími konzultanty DAE. Cena je cenou na podporu talentů a nabízí přístup do evropské dokumentární komunity.

PŘIHLAŠOVÁNÍ BYLO UZAVŘENO. Děkujeme za vaše filmy!

Do 13. dubna se můžete přihlásit do programu Short Pitch pro tvůrce a tvůrkyně krátkých dokumentárních filmů (do 40 minut) ve fázi hrubého střihu z regionu střední a východní Evropy. Pět vybraných filmů bude představeno formou pitchingu sales agentům, distributorům a zástupcům festivalů a televizí 14. května ve Varšavě na festivalu Millenium Docs Against Gravity.

Cílem programu Short Pitch je propagovat a podporovat dokumentární filmy z regionu střední a východní Evropy a poskytnout prostor pro navazování kontaktů mezi tvůrci, producenty, sales agenty, distributory, zástupci festivalů a televizí. Samotnému Short Pitchi bude předcházet krátké intenzivní školení zaměřené na pitching.

ONLINE PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ (zdarma)
Guidelines

Organizuje Institut dokumentárního filmu ve spolupráci s Millennium Docs Against Gravity a DAE - Documentary Association of Europe.

East Silver je jedinečný filmový trh věnovaný výhradně dokumentárním filmům střední a východní Evropy. Hlavním cílem trhu je podpora distribuce a propagace dokumentárních snímků z tohoto regionu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace