CZ, FR, SK

Dokončený

The Sound Is Innocent

The Sound is Innocent

The Sound is Innocent je poetickým manuálem a hravým cestopisem do historie elektronické hudby pro všechny: zasvěcené, laiky nebo jednoduše…zvědavé diváky!

Naším průvodcem po světe elektronické hudby je Johana. Pro tu znamená elektronická hudba široké pole pro svobodné umělecké vyjádření. Narodila se v Československu, ve východní Evropě, a ve své hudební tvorbě se ocitá před problémem, který jí paralyzuje. Jak se v tomhle svobodném, zdánlivé nekonečném, prostoru vyjádření orientovat? Odkud začít? Jaký nástroj si vybrat?

Johana však nenachází uspokojivé odpovědi v domácím prostředí. Vstupuje proto do snového prostoru mimo čas, do nahrávacího studia, aby se svými průvodci řešila východiska tvorby na pozadí vývoje elektronické hudby v Evropě. Studio, téměř mytický prostor, představuje samorostlé muzeum, naplněné záznamovými přístroji, hudebními nástroji i vynálezy, ale i hudebními performancemi a artefakty, které symbolizují ikony spjaté s elektronickou hudbou.

Tak jako mnoho dalších hudebníků, i Johana dosud tvořila, aniž měla potřebu o hudbě přemýšlet v širším kontextu. Až teď si ho začíná uvědomovat. Tento metaforický prostor jí umožňuje pochopit evoluci elektronické hudby (od revoluce přelomu padesátých a šedesátých let, způsobenou páskovým magnetofonem, až po současnost, kdy se hudební nástroj rozplývá ve virtuálním prostoru).

The Sound is Innocent je osobitou generační reflexí plurality elektronické hudby z hlediska proměn nástroje, která však neztrácí ze zřetele ani zdánlivě širší, ale ve skutečnosti úzce související problémy – třeba proměnu funkce hudby jako společenské události v globalizovaném světe, nebo vnímání diváka a těla ve virtuálním světě. Elektronická hudba se tak stává metaforou dnešního rychle se měnícího světa. Je to film, který vás učí poslouchat.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace