SK

2003

86 min

Dokončený

66 sezón

Režie: Peter Kerekes

Synopse

Snímek o košické plovárně, kam se podle sloganu tvůrců „chodily koupat dějiny“. Příběhy, které se zde odehrály v období mezi lety 1936 a 2002, nastavují zrcadlo historickým událostem střední a východní Evropy. Polonazí muži a ženy zažili bombardování Košic v roce 1941, někteří plavci se nevrátili z fronty, stavitel plovárny zahynul v koncentračním táboře. Film je věnován památce režisérova děda, vystupuje v něm i autor a jeho otec. Prostřednictvím tří generací tak na pozadí existence plovárny vzniká jakési „osobní kino“, prostor sám se stává modelem pro evokaci sociální historie, stejně jako kolektivních snů.

Články

„Dělám to, protože mě to baví.“ Rozhovor s Peterem Kerekesem
7. 10. 2021

„Dělám to, protože mě to baví.“ Rozhovor s Peterem Kerekesem

Rozhovor IDF
Se slovenským režisérem Peterem Kerekesem jsme hovořili o jeho nejnovějším filmu Cenzorka, oceněném na filmovém festivalu v Benátkách za nejlepší scénář, a o jeho předchozích dílech 66 sezón, Jak se vaří dějiny a Sametoví teroristé.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace