UA, FR

2023

80 min

Ve výrobě

Shut the Fuck Up!

Ти, бля, рота закрий!

Režie: Taisiia Kutuzova

Synopse

Hatne, vesnice nedaleko Kyjeva, je pomalu pohlcována rozšířením hlavního města. Serhij, nesmělý šestnáctiletý teenager, cítí všude nespravedlnost a korupci. Pátrá, zapojuje se do dění v obci a na Facebooku odhaluje špinavé plány úředníků. Stává se whistleblowerem. Místní politická elita to nemůže vystát. Jednoho dne místní politický boss na zasedání městské rady Serhije fyzicky napadne a řekne mu, aby "držel hubu". Uprostřed rostoucího násilí proti občanským aktivistům na Ukrajině začne Serhij studovat práva. Získá práci jako asistent Jevgenije Zakrevské, známé advokátky, která už léta obhajuje rodiny obětí Majdanu. Nakonec se rozhodne kandidovat proti politikovi, který se ho snažil umlčet. Serhij je pod tlakem, začne kouřit, cítí se pohlcený, jako by předávkování aktivismem zakrývalo hlubší prázdnotu, velké tajemství... Ptá se na smysl svého boje za veřejný zájem a na oběti, které to obnáší. Film sleduje pět let Serhiyova života, od doby, kdy začal být aktivistou, přes politický boj a hledání sebe, které končí v době, kdy hledá rovnováhu mezi osobními potřebami a ochotou zajistit změny.

Články

True Story, epizoda 39: Shut the Fuck Up!
1. 6. 2022

True Story, epizoda 39: Shut the Fuck Up!

EX ORIENTE FILM EAST DOC PLATFORM Rozhovor TRUE STORY PODCAST ONLINE
S ukrajinskou filmařkou Taisiiou Kutuzovou o jejím novém projektu Shut the Fuck Up!, v němž sleduje nesmělého ukrajinského mladíka Serhije, rozzlobeného korupcí ve vesnici poblíž Kyjeva, který se stává whistleblowerem.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace