Srdjan Sarenac

Srbsko

Srdjan Sarenac

režie, producent, sales agent

Oma Export

V ponurém bytovém domě v Hamburku žije Petra Kallenbachová se svým synem a svým psem. Petra je osmapadesátiletá německá důchodkyně, baculka s dlouhými blond vlasy, která chodí do divadla a na rockové koncerty. Ráda si čas od času zajde na drink s přáteli nebo na dobré jídlo. Nemůže si však dovolit všechno najednou.
Petra pobírá předčasný, ale neskutečně nízký důchod - jako mnoho dalších německých seniorů. Když zaplatí nájem a základní služby, zbyde jí sotva 100 Eur na jídlo a další výdaje. To sotva stačí na život ve městě jako je Hamburg. Petra odmítá svou současnou situaci přijmout. Patří ke generaci seniorů, kteří zastávají názor, že život nekončí stárnutím. Odchod do důchodu by měl být pouze začátkem nové kapitoly v životě. Rozhodne se proto vše opustit a přestěhovat se tisíce kilometrů do východní Evropy. V Kavarně v Bulharsku se snaží nalézt "lepší" život, po kterém zoufale touží. Líbila se jí představa mít slunce, pláž a největší rockový festival za humny.
Petra se vrhla vstříc dobrodružství v nové kultuře bez znalosti jazyka či obyvatel. Možnost prožití důchodového věku v cizině ji udržuje v pocitu, že žije. OMA EXPORT je povznášejícím a humorným dokumentem, který líčí stárnoucí lidi jako hrdiny a dokazuje, že věk nemusí být překážkou novým výzvám.

Beyond the End of the World

V roce 1993 se v obléhaném Sarajevu zeptal novinář Harise Pašoviće: „Proč děláte festival během obléhání města?“ Odpověď zněla: „Proč obléhají město během festivalu?”

Dokument vypráví málo známý příběh o přípravách desetidenního mezinárodního filmového festivalu, který se konal během krutého čtyřletého obléhání Sarajeva, a o tom, jak filmy pomáhaly toto období přežít, když bylo vše beznadějně ztraceno.

A Man Sings After War

A man sings after the war is a film about tree artists from three different countries, which are fighting their memories of war through the art. Diala, Ali and Goran are from Syria, Baghdad and Belgrade. Diala lives in Saint Denis, a suburb near Paris where she found a refuge after a long journey, leaving Syria for Turkey and Lebanon. She is an illustrator for children, she draws stories that she heard in refugee camps and along her journey. In Saint Denis she starts a new life, but she can’t forget those left behind. When she goes back to Lebanon to work with the children from refugee camps, her work becomes a struggle to confront the traumas of the war. Ali is a choreographer in Baghdad. He is working on a new piece with his dancers, it is about a suicide attack he had witnessed. The work on the piece with his theater group confronts them with painful memories and brings them relief.
Goran is preparing a theater piece with his brother. Since the bombing 1999 he is drawing all the time. With theater piece he goes to Kosovo. The stage is set in the old abandoned house near his hometown he was forced to leave after the war. A few remaining inhabitants are the only audience.

Prison Beauty Contest

Pirajui is a small city with only 25 000 people and three prisons with 1500 prisoners in each prison. Most of the female convicts in Pirajui prison are because of drug. Some of them did it for money, but the others did it for love, helping their boyfriends or husbands. GRAZIELLA FERNANDA COSTA (45), the director of Pirajui prison, decides to bring back self-esteem to female convicts with organizing a prison beauty contest. The Beauty Contest will give back the female inmates goals, pride and steps towards improving their self-esteem. Prison beauty contest is a welcome diversion from the monotony of life inside the bar. For 4 weeks, convicted women get a chance to transform from poor Cinderella to the beautiful princess.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace