Srdjan Sarenac

Srbsko

Srdjan Sarenac

režisér, producent, sales agent

Srdjan Sarenac absolvoval audiovizuální management na Media Business School ve španělské Rondě, filmovou režii na umělecké akademii v Bělehradu a postgraduální studia scénáristiky na Filmovém institutu Mauritse Bingera v Amsterdamu.
Již 12 let se věnuje režii dokumentů, krátkých snímků, reklam, show pro náctileté a dramatických seriálů.
V roce 2003 napsal a režíroval film Poklon za Sanju (Dárek pro Sanju), který byl vybrán na 10 mezinárodních festivalů a vysílán v televizi.
V roce 2004 režíroval dokumentární cyklus How was made Bosnian Top lists of Surrealists, který měl premiéru na Silvestra 2004 a stal se nejsledovanějším dokumentárním cyklem v Bosně v roce 2004.
V roce 2005 režíroval dokument Selma – the best ballad written by Goran Bregovic, který získal cenu za nejlepší film na festivalu dokumentárních a krátkých filmů v Záhřebu.
V Binger Filmlab v Amsterdamu začal pracovat na svém prvním celovečerním filmu Spaseni (The Rescued). Scénář, který napsal k tomuto filmu, vyhrál "la Bourse d’Aide au Développement" na 28. Festivalu středozemního filmu v Montpelier 2006 a byl také vybrán jako jeden z 12 scénářů na Berlin Talent Project Market na Berlinale 2007.
V současnosti se účastní programu Nipkow v Berlíně, kde pracuje na scénáři svého dalšího snímku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace