pitching

East Doc Forum

O projektu

Sháníte koproducenty pro váš připravovaný dokument? Chtěli byste se setkat s předními evropskými a severoamerickými televizními i nezávislými producenty, distributory, nákupčími a zástupci filmových fondů? Potřebujete finanční podporu vašeho filmu anebo hledáte vhodného sales agenta a distributora?
V tom případě byste neměli chybět na East European Foru – největší prezentaci a trhu dokumentárních projektů ze střední a východní Evropy.

East European Forum je největším setkáním středo- a východoevropských dokumentárních tvůrců s předními evropskými a severoamerickými televizními producenty, distributory, nákupčími, zástupci filmových fondů, festivalů a produkčních společností. Režiséři a nezávislí producenti zde nabízejí své projekty ke koprodukci, předkupu práv, budoucí distribuci a dalším formám finanční podpory a spolupráce.

East European Foru předchází pětidenní přípravný workshop, který si klade za cíl připravit účastníky na veřejný pitching po stránce komunikačních a prezentačních dovedností, pomoci jim finalizovat vizuální ukázku projektu a vytvořit plán pro jeho prodej a distribuci. Nedílnou součástí workshopu jsou i inspirační přednášky, případové studie, masterclassy a panely věnované nejrůznějším aspektům dokumentární tvorby na mezinárodním pozadí. V průběhu víkendového East European Fora pak režiséři a producenti prezentují svůj projekt přítomným hostům během sedmiminutového pitchingu. Po pitchingu následuje osobní setkání tvůrců a jednání s přítomnými zástupci TV stanic, filmových fondů, festivalů, produkčních a distribučních společností v rámci tzv. Feedback Round Tables a individuálních schůzek.

Projekty, které se představily na East European Foru, se automaticky stávají součástí celoročního programu návazné podpory. Ten tvůrcům nabízí možnost zúčastnit se delegací na přední evropské festivaly a trhy a dále tak propagovat své připravované dokumentární filmy a hledat pro ně partnery.

Založením East European Fora vznikla v roce 2001 ve středoevropském regionu alternativa k dosavadní praxi financování dokumentů z lokálních zdrojů (národních fondů a televizí). Forum se za dobu své existence stalo prestižní akcí, která již přivítala více než 700 východoevropských tvůrců a producentů, přes 200 zástupců TV stanic, fondů, festivalů, produkčních a distribučních společností. S podporou East European Fora bylo dokončeno téměř 150 dokumentárních filmů, z nichž řada získala ocenění na prestižních mezinárodních festivalech.

Od roku 2012 probíhá East European Forum v Praze jako jeden z pilířů EAST DOC PLATFORM, kterou pořádá Institut dokumentárního filmu při Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Kontakty:

Veronika Lišková / Vedoucí: veronika@dokweb.net
Kristýna Balaban / Koordinátorka: kbalaban@dokweb.net


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace