KINEDOK

Lidi + debata + drag show v Džungli BKAO

8. 8. 2023

Autor: Anna Jurková

Džungle BKAO (bar kultury a oddechu) není jenom bar, ale i životní styl. Přijďte jeho atmosféru okusit na naší projekci dokumentu Lidi nabízející upřímný vhled do života trans* lidí v Česku. Součástí večera bude také debata s filmovou delegací a večer završí DJ Lil Autotune a drag show – vystoupí Miss Petty, Creativeswine, Cassiopeia a drag king RudyDaddy. Těšíme se na vás 18. srpna od 20:00, vstup zdarma!

Harmonogram večera:

20:00 projekce filmu (česky s anglickými titulky)
21:00 debata
21:30 DJ + drag show

LIDI (Kateř Tureček, 2022, Česká republika, 47 min.)
Jak žijí trans a nebinární lidé ve světě, který je zvyklý na dvě oddělená pohlaví? Filmový multi-portrét s autobiografickými částmi ukazuje, jak lidé definující se mimo tyto společenské mantinely neustále bojují o své místo. Jak moc například móda a oblečení utváří naše představy o těle a genderu? Film ukazuje, jak je důležité naučit se přemýšlet jinak, abychom byli schopni pochopit nejen situaci, v níž se nachází trans a nebinární lidé, ale ve které se nacházíme jako celá společnost, svázaná určitými, těsně vymezenými představami. Film nás nabádá zamyslet se nad tím, zda je pohlaví skutečně vázané na určité “přirozené” kategorie a jak jsme jej společensky definovali. Bez ohledu na rozdíly a bariéry, které si mezi sebe stavíme, jsme přece nakonec všichni lidmi.


LIL AUTOTUNE/SIMONE (ona)
Trans-Femme vizuální umělkyně, performerka, DJ, modelka, CEO of KUNT a princezna. Její styl a přístup je bezprostřední, sladký, brutální, sebevědomý a života měnící. Lil Autotune proplouvá skrz žánry a letí rychlostí světla. Vyzařuje paprsky jako zářící slunce a dotýká se svého publika. Předává lásku a sílu. Divine feminine energy. Svůj set popisuje jako přehlcení smyslů, které vybuchují v návalech eufórie. Emocionální jízda, která doplní vaše hladiny estrogenu a serotoninu.

Facebooková událost

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace