KINEDOK

Atonální záře v Olomouci

8. 9. 2023

Autor: Anna Jurková

Tsotnemu bylo pouhých deset let, když složil svojí první skladbu na klavír. Zveme vás na projekci filmu Atonální záře o tomto talentovaném mladém hudebníkovi z Gruzie, která se bude konat v úterý 26. září od 19:30 v Kapli Božího Těla (Univerzitní 226, Olomouc). Vstup zdarma, těšíme se na vás!

ATONÁLNÍ ZÁŘE (režie: Alexander Koridze, 2021, 67 min, Gruzie)
Dokument Atonální záře je portrétem desetiletého gruzínského klavíristy a skladatele Tsotneho, kterého vychovává jeho babička Nina. Tsotne je mimořádně talentovaný, což dokazuje nejen hrou na klavír při svých vystoupeních, ale i vlastními skladbami. Krom působivých vystoupení mladého hudebníka film zobrazuje také jeho každodenní život, prostředí, ve kterém vyrůstá a odhaluje také jeho rodinné vztahy. Velmi důležitou roli v jeho životě sehrává babička, se kterou má Tsotne velmi silný a věrný vztah. Babička je tak v roli nejen vychovatele, ale také Tsotneho osobní učitelky hry na klavír a manažerky pro jeho vystoupení.

Autorka grafiky: Katzie

Facebooková událost

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace