KINEDOK

Online projekce + diskuze: Severovýchodní proudy

5. 3. 2024

Autor: Anna Jurková

Poslední online akce KineDoku je tu. Zhlédněte film o tom, jak je odstranění sochy Stalina pro některé obyvatele města Gori velkou ostudou a snaží se o její návrat. K dispozici je od 6. do 12. března zdarma na kinedok.net/vod a 11. března k němu proběhne online diskuze na Facebooku KineDok International.

SEVEROVÝCHODNÍ PROUDY (Nikoloz Bezhanishvili, 2021, Gruzie)
Správa gruzínského města Gori odstranila v roce 2010 sochu svého nejznámějšího rodáka Josifa Vissarionoviče Stalina. Někteří obyvatelé, kteří Stalina považují skoro za Boha se s tím dodnes nedokázali smířit a bojují za její návrat na veřejné místo. Politická strana Stalin society však může jen vzpomínat na doby, kdy měla několik tisíc členů. Dnes jich zbylo patnáct a jejich síla dále slábne. Mezi lídry dvou Stalinistických skupin navíc vzniká konflikt. The Northeast Winds ukazuje příběh lidí, kteří nejsou spokojeni s novým směřováním jejich země a mnohým z nich už nezbývají síly ho změnit.


DISKUZE: JAKÉ TO JE ŽÍT V POSTSOVĚTSKÉ ZEMI?
V pondělí 11. března se od 19:00 k filmu uskuteční panelová diskuse s názvem Jaké to je žít v postsovětské zemi? (v angličtině) na Facebooku KineDok International a na našem YouTube kanálu @instituteofdocumentaryfilm7825. Hosty představíme již brzy.

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace