EAST DOC PLATFORM

EAST DOC MARKET

EAST DOC INTERACTIVE

EAST DOC FORUM

Přihlaste svůj dokumentární projekt na East Doc Platform 2017

9. 8. 2016

Autor: Miriam Ryndová

6. ročník East Doc Platform | Praha | 6. – 12. března 2017
East European Forum, Project Market, Doc Tank


V březnu 2017 se uskuteční šestý ročník největší dokumentární akce svého druhu ve střední a východní Evropě, East Doc Platform, organizované Institutem dokumentárního filmu při Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden Svět v Praze. Kromě tradičních setkání dokumentárních profesionálů, workshopů, přednášek, pitchingů, networkingových akcí a dalších aktivit budou také zúčastněné projekty ve fázi vývoje mít možnost získat cenu spojenou s finanční podporou ve výši 7500€.   

Institut dokumentárního filmu vyzývá k přihlašování dokumentárních projektů ve fázi vývoje / výroby / postprodukce na šestý ročník EAST DOC PLATFORM (EDP)

Kdy: 6. – 12. března 2017
Kde: Praha, Česká republika
Co: East Doc Platform (East European Forum, Project Market, Doc Tank)
Uzávěrka přihlášek: 10. listopadu 2016

EAST DOC PLATFORM 2017 přivítá vice než 400 hostů, včetně 75 klíčových zástupců světových TV stanic, distributorů, zástupců sales, fondů a festivalových programátorů, kteří přijedou vybírat z těch nejslibnějších filmů a projektů ze střední a východní Evropy, a 120 středo a východoevropských dokumentárních tvůrců, kteří naopak hledají dramaturgickou, finanční a distribuční podporu. V rámci EDP se uskuteční klíčové aktivity IDF, včetně 17. EAST EUROPEAN FORA; 4. Laboratoře DOC TANK a 8. ročník PROJECT MARKETU.

CENA EAST DOC PLATFORM
Již potřetí předá IDF cenu East Doc Platform: finanční podporu ve výši 7 500 € pro nejlepší projekt ve stádiu vývoje. Tuto prestižní cenu získá jeden z projektů, vybraný ze všech středo a východoevropských dokumentárních projektů účastnících se jakékoli z aktivit na East Doc Platform.

KOPRODUKČNÍ CENA HBO
Tato cena přináší koprodukční vklad do projektu od HBO Europe. Cenu vítězi předá Hanka Kastelicová, výkonná ředitelka oddělení dokumentární tvorby v HBO Europe.

POSTPRODUKČNÍ CENA ČESKÉ TELEVIZE
Vybraný projekt bude oceněn Českou televizí. Cena, jež představuje plnění v rámci postprodukčních služeb v hodnotě 200 000 Kč bude udělena zástupci České televize.

JAKÉ PROJEKTY HLEDÁME?
Především kreativní středo a východoevropské dokumentární projekty ve fázi vývoje / výroby / postprodukce o stopáži 52´ a více (pro East European Forum a Project Market), a sociálně a politicky zaměřené projekty s transmediálním přesahem a potenciálem pro kampaně (Doc Tank). Vybírat ale budeme i z produkcí z jiných částí Evropy, pokud se téma projektu bude tematicky týkat středo a východoevropského regionu.

EAST EUROPEAN FORUM
5 denní workshop a 2 denní veřejný pitching, zpětná vazba u kulatých stolů a individuální (one-on-one) schůzky - největší prezentace projektů mezinárodním TV producentům, distributorům, nákupčím a zástupcům fondů ve střední a východní Evropě.
Účastníci: 8 -10 východoevropských a středoevropských projektů ve fázi vývoje a výroby.
Zaměření: networking, ko-produkce, financování, propagace.
Datum konání:  přípravný workshop 6. – 12. března 2017 / Pitching 11. – 12. března 2017.
Přihláška: ZDE

PROJECT MARKET
Předem naplánované individuální schůzky s vybranými mezinárodními televizními a nezávislými producenty, distributory, sales agenty, festivalovými dramaturgy a zástupci fondů.
Účastníci: 20 - 25 východoevropských a středoevropských projektů ve fázi post-produkce.
Zaměření: networking, financování, post-produkce, distribuce.
Datum konání: 9. - 10. března 2017.
Přihláška: ZDE

DOC TANK
Dva dny intenzivních konzultací a brainstormingu a jeden den prezentace a individuálních schůzek na Project Marketu. Laboratoř určena pro sociálně a politicky zaměřené dokumentární projekty s potenciálem pro transmedia a kampaně.
Účastníci: Až 7 východoevropských a středoevropských projektů ve fázy vývoje a produkce.
Zaměření: transmedia, nové technologie, kampaně, networking, financování, distribuce.
Datum konání: 8. – 10. března 2017
Přihláška: ZDE

Uzávěrka přihlášek: 10. listopadu 2016

Těšíme se na vaše projekty!

EAST DOC PLATFORM kontakty:

East European Forum – Veronika Lišková - veronika@dokweb.net
Project Market a Doc Tank – Miriam Ryndová – miriam@dokweb.net

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace