EX ORIENTE FILM

Přihlaste svůj projekt na Ex Oriente Film 2017

15. 2. 2017

Autor: Kristýna Balabán

Přihlaste se na Ex Oriente Film 2017 a získejte asistenci při vývoji svého projektu od více než třiceti předních světových tvůrců a odborníků!

Při příležitosti konání recepce Institutu dokumentárního filmu (IDF) na Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale/EFM byla slavnostně otevřena výzva na přihlašování projektů pro nový ročník workshopu Ex Oriente Film 2017. Do nového cyklu tohoto oceňovaného mezinárodního programu hledáme autorské dokumentární projekty ve stádiu vývoje a raných fází produkce.

Týmy složené z režiséra/ky a producenta/ky se mohou hlásit na workshop Ex Oriente Film až do 4. května 2017. Workshop nabízí možnost požádat o stipendium hradící část účastnického poplatku.

Hlavními lektory Ex Oriente Film 2017 budou renomovaný dramaturg, režisér a producent Iikka Vehkalahti (Finsko), programový vedoucí European Documentary Network Mikael Opstrup (Dánsko), režisér a producent Filip Remunda (ČR) a režisérka a dramaturgyně Ivana Pauerová Miloševičová (ČR). Ty během třech workshopů doplní více než tři desítky předních světových režisérů, producentů, dramaturgů, střihačů, kameramanů, zástupců festivalů, odborníků na marketing, distribuci a oblast mezinárodní koprodukce.

Dokumentární projekty je možné přihlásit pomocí online PŘIHLÁŠKY (přihlášení je bez poplatku a pouze v anglickém jazyce).

O projektu:
Ex Oriente Film je mezinárodní workshop zaměřený na kreativní vývoj a financování autorského dokumentárního filmu. Během trojice týdenních workshopů konaných v horizontu devíti měsíců získávají režiséři a producenti pomoc a rady od předních světových tvůrců a expertů při vývoji námětů, producentské i distribuční strategie svých připravovaných dokumentů.

Program Ex Oriente Film ústí do koprodukčního setkání East European Forum, kde účastníci workshopu prezentují svůj projekt evropským a severoamerickým televizním i nezávislým producentům, distributorům, nákupčím a zástupcům filmových fondů i festivalů. Kromě automatického zařazení do East European Fora mají účastníci workshopu možnost získat celou řadu stipendií a cen ve formě přímé finanční podpory, koprodukčních smluv, přístupu na přední evropské trhy a partnerských vzdělávacích programů.

Více informací o workshopu a programu jeho jednotlivých setkání najdete na https://www.dokweb.net/aktivity/ex-oriente-film/2017/o-projektu.

Kontakt:
Kristýna Balabán, vedoucí programu / email: kbalaban@dokweb.net 
Tereza Ritterová, koordinátorka projektu / email: tereza@dokweb.net
Institut dokumentárního filmu (IDF) / Štěpánská 14, 110 00 Praha 1
www.DOKweb.net

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace