EAST SILVER

Přijďte 9. 9. na Domácí zápas do kina Světozor

12. 8. 2019

Autor: Veronika Zýková

Institut dokumentárního filmu a Dokumentární pondělí vás srdečně zvou 9. 9. od 20:45 do kina Světozor na projekci filmu Home Games (Domácí zápas) ukrajinské režisérky Alisy Kovalenko. Film bude promítán s anglickými titulky.

Dvacetiletou Alinu zachránila její vášeň pro fotbal před bídou. Stala se profesionální hráčkou fotbalu, ale život jí přinesl další výzvu, když její matka zemřela a zanechala za sebou dva mladé sourozence a téměř slepou babičku. Alina tak stojí před vážným dilematem, vybrat si mezi fotbalem a rodinou.

Snímek Home Games (Domácí zápas) byl uveden na řadě mezinárodních festivalů (IDFA, FIPADOC, Sheffield Doc/Fest, Jeden svět) a získal několik ocenění. Režisérka Alisa Kovalenko patří k nejzvučnějším jménům současné ukrajinské dokumentární tvorby.

Film je součástí East Silver Karavany, která pomáhá pozoruhodným snímkům ze střední a východní Evropy k účasti na mezinárodních festivalech.

FB událost
Vstupenky

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace