EAST SILVER

Přihlaste svůj film do trhu East Silver 2020

27. 2. 2020

Autor: Veronika Zýková

Chtěli byste zvýšit šance na mezinárodní distribuci vašeho filmu? Máte dokončený autorský snímek, ale nemáte čas ho přihlašovat na světové filmové festivaly? Největší mezinárodně uznávaný dokumentární trh celovečerních a televizních dokumentárních filmů střední a východní Evropy East Silver je tu právě pro vás!

17. ročník trhu East Silver se bude konat během 24. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, 27. října – 1. listopadu 2020 v Jihlavě. Přihláška je platná i pro předvýběr na 24. ročník MFDF Ji.hlava 2020 (http://www.ji-hlava.cz).

Uzávěrka filmů dokončených v roce 2019: 31. března 2020
Uzávěrka filmů dokončených v roce 2020: 31. května 2020
Uzávěrka pro projekty v hrubém střihu: 31. července 2020

Přihlásit se mohou dokumentární filmy z těchto teritorií, které nebyly dosud přihlášeny na trh East Silver nebo MFDF Ji.hlava.
Přihlášku naleznete online na www.entryform-jidff-es.net/es/'
Přihlašování je zdarma.

Výzva je určena současným námětům a tvůrcům, kteří se nebojí experimentovat s hranicemi žánrů, možnostmi filmového média, způsobem narace i zapojením publika. Vítáme filmy, které před kamerou iniciují nové situace a snaží se překročit tradiční způsoby nazírání témat, světa i své vlastní autorské angažovanosti a invence.

Online odkaz na film musí být přístupný nejméně do 30. září 2020. Pokud jste v elektronické přihlášce neuvedli odkaz na Váš film, zašlete prosím 2 DVD kopie filmu v anglické verzi nebo s anglickými titulky a případně další materiály k filmu na adresu: Institut dokumentárního filmu / East Silver, Štěpánská 14, 110 00 Praha 1

O EAST SILVER

Hlavním cílem trhu East Silver je podporovat a propagovat kvalitní dokumentární tvorbu z oblasti střední a východní Evropy. Do trhu je každoročně zařazeno přes 300 nejnovějších dokumentárních titulů festivalového i televizního formátu z více než 29 zemí.

Cena Silver Eye 2020
Cena Silver Eye je udělována za nejlepší krátký a celovečerní dokumentární film trhu v každé kategorii. Všechny vítězné filmy získají peněžní cenu 2 500 EUR. O cenách rozhoduje mezinárodní porota složená z filmových profesionálů. Kromě peněžní ceny jsou nominované filmy podpořeny i celoročním festivalovým servisem East Silver Karavana.

East Silver Karavana
Mezi klíčové celoroční aktivity trhu East Silver patří zejména East Silver Karavana. Pod tímto názvem East Silver celoročně prezentuje výběr východoevropských dokumentárních filmů na nejvýznamnějších mezinárodních filmových festivalech a trzích a napomáhá tak jejich festivalové distribuci.

Online databáze East Silver
Pro lepší orientaci filmových profesionálů na poli východoevropského dokumentárního filmu disponuje East Silver rozsáhlou databází dokončených filmů přístupné online na stránkách www.eastsilver.net.

Online streaming titulů trhu East Silver i po skončení trhu
Filmy zařazené do trhu jsou po dobu jednoho roku k dispozici i v online videotéce přístupné festivalovým dramaturgům, distributorům, zástupcům televizí a dalším filmovým profesionálům z celého světa na streaming.eastsilver.net.

Projekty ve fázi vývoje nebo rané produkce přihlašujte mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2020, který nabízí intenzivní konzultace a spolupráci s více než 30 předními dokumentaristy a odborníky během 3 týdenních workshopů.

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace