EX ORIENTE FILM

Nenechte si ujít online program Ex Oriente Film 2020

16. 6. 2020

Autor: Veronika Zýková

Otevřený program workshopu Ex Oriente Film 2020 nabídne ve třech dnech pět programových bloků. Nenechte si ujít přednášky a případové studie předních dokumentaristů a dokumentaristek. Program pro veřejnost probíhá v angličtině, všechny facebookové události obsahující odkazy najdete pohromadě ZDE.

Úterý, 23. června
11:00 - 12:30
Případová studie

Emma Davie: Unlocking process (Proces odemykání)
Moderuje Chloe Trayner
ŽIVÝ PŘENOS

Konverzace mezi režisérkou Emmou Davie a Chloe Trayner, ředitelkou dokumentárního festivalu Open City. Film, který Emma spolurežírovala s Peterem Mettlerem, Stát se zvířetem, poslouží k prozkoumání přístupů k dokumentární formě a procesu. Diskuze se zaměří na nástroje, které pomáhají odemknout filmový jazyk, a na to, jak limity a problémy mohou vést k experimentování.


Čtvrtek, 25. června
10:00 - 11:30
Přednáška

Salomé Jashi: Vision and reality (Vize a realita)
Moderuje Ivana Pauerová Miloševič
ŽIVÝ PŘENOS
Gruzínská režisérka bude mluvit nejen o svých filmech Oslnivý svit soumraku a Bakhmaro, ale přoblíží také svůj připravovaný projekt s pracovním názvem Trees.Pátek, 26. června
11:00 - 12:00
Panel

Slovak film industry (Slovenské filmové industry)
ŽIVÝ PŘENOS

Hosté panelu:
▪️ Zuzana Bieliková, ředitelka Slovak Film Commission
▪️ Zuzana Mistríková, producer – PubRes, předsedkyně Asociace nezávislých producentů – ANP
▪️ Peter Kerekes, ředitel a producent – Kerekes Film, člen ANP
▪️ Ondrej Starinský, šéf dokumentární sekce Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS)
Moderátorka:
▪️ Eva Križková, výkonná ředitelka – Jeden svět SK

Přední představitelé slovenské fimové industry představí své organizace a pozice, výhody natáčení na Slovensku, možnosti pro produkování a koprodukování projetů na Slovensku, a také se podělí o aktuální informace o mezinárodních premiérách na slovenských festivalech a v distrubici, stejně tak o příklady spoluprací a akvizic RTVS.

Pátek, 26. června
13:00 - 14:00
Případová studie

Peter Kerekes: Occupation 1968 (Okupace 1968)
ŽIVÝ PŘENOS

Oceňovaný režisér a producent Peter Kerekes se ve své případové studii zaměří na produkci filmu Okupácia 1968, složeného z pěti 26minutových dokumentů natočených režiséry a režisérkami z Bulharska, Maďarska, Polska, Německa a Ruska.


Pátek, 26. června
15:30 - 17:00
Případová studie

Christian Aune Falch: Distributing iHuman in the time of lockdown (Distribuce iHuman v době izolace)
ŽIVÝ PŘENOS

Producent Christian Aune Falch z norské společnosti UpNorth Film se podělí o své zkušenosti s uvedením celovečerního dokumentu Tonjeho Hessena Scheie o revoluci umělé inteligence, iHuman. Roky výrobního a distribučního plánování kulminovaly v době izolace způsobené Covid-19, kdy se měl film ocitnout v kinech a festivaly byly jeden po druhém rušeny. Jak tváří v tvář bezprecendentní světové krizi využijete sílu momentu?

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace