AM, DE, CH

2022

82 min

Dokončený

5 Dreamers and a Horse

5 Երազողները ու Չին

Režie: Aren MalakyanVahagn Khachatryan

Synopse

Prostřednictvím čtyř protagonistů a protagonistek, jež usilují o splnění svých snů, jsou načrtnuty tři kontrastní vize Arménie: operátor výtahu v nemocnici, jež je pozůstatkem městského sovětismu, chce cestovat do vesmíru. Farmář, který hledá dokonalou ženu, odhaluje venkovskou sociální strukturu, jíž stále dominuje patriarchát. A konečně dvě mladé feministky a queer dívky, jež prostě chtějí žít svůj život, okouzlené emancipací a symbolizující pronikání západních společenských změn, které jsou i na této straně Araratu předmětem tvrdého sporu.

Trailer

Články

KineDok připravuje dvanáct nových dokumentů na VOD zdarma
27. 10. 2023

KineDok připravuje dvanáct nových dokumentů na VOD zdarma

KINEDOK
Od října 2023 do března 2024 bude KineDok každý měsíc zpřístupňovat dva vybrané dokumentární filmy na dva týdny online a zdarma. Už od 23. října můžete zhlédnout filmy Čí pes jsem? a Pět snílků a kůň.
číst více
Dokumentární pondělí: 5 Dreamers and a Horse (20. 2.)
14. 2. 2023

Dokumentární pondělí: 5 Dreamers and a Horse (20. 2.)

EAST SILVER
Srdečně vás zveme v pondělí 20. února od 20:45 v malém sálu pražského kina Světozor na projekci filmu 5 Dreamers and a Horse ze současné Arménie. Těšit se můžete také na přednatočené Q&A se spolurežisérem snímku Vahagnem Khachatryanem.
číst více
Filmy podpořené IDF na MFDF Ji.hlava 2022
23. 10. 2022

Filmy podpořené IDF na MFDF Ji.hlava 2022

EAST DOC PLATFORM
Nenechte si ujít filmy podpořené Institutem dokumentárního filmu na 26. ročníku MFDF Ji.hlava: Pongo Calling, Návštěvníci, Adam Ondra: Posunout hranice, Tmání, Muzeum revoluce, Vyšetřovatel a další.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace