CZ, SK

2020

82 min

Dokončený

Věčný Jožo

Večný Jožo

Režie: Jan Gogola ml.

Synopse

Netradiční dokumentární portrét rozkrývá komplikovanou osobnost slovenské hudební legendy Joža Ráže, zpěváka poprockové skupiny Elán. Ze záznamu každodenních situací, hravých momentů, intimních rozmluv o Bohu či smrti i vzpomínek na minulost režisér skládá komplexní obraz masami milovaného člověka, který se přes všechny životní úspěchy cítí být osamělý. S přesvědčením, že je důležité otevřít se světům, které jsou nám cizí, natáčel režisér snímek deset let, poddal se rodícímu se přátelství a jeho osobní přístup přibližuje protagonistovu civilní metafyziku, jeho „přirozenou schopnost žití ve vesmíru s Bohem“. „Pro natáčení je charakteristická ambivalence mezi vážným a nevážným, mezi sdílením, sblížením a odstupem i konfliktem. Nejde mně totiž o oslavný ani bilanční portrét. Vztahuji se v tomto filmu k legendě z masa a kostí, která má platinovou desku za prodej nosičů na stěně a platinovou destičku po nehodě v hlavě.“ J. Gogola ml.

Články

Disco, pivo, chlebíčky a Věčný Jožo v Jídelně Světozor
26. 9. 2023

Disco, pivo, chlebíčky a Věčný Jožo v Jídelně Světozor

KINEDOK
Párty roku je tu! Doražte už 20. října do pražské Jídelny Světozor, kde budeme promítat dokument o samotné legendě popu Jožu Rážovi a poté vás čeká retro diskotéka, kde nebude chybět pivo, víno ani chlebíčky. Vstup je zdarma!
číst více
Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu + diskuze v Olomouci
5. 9. 2023

Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu + diskuze v Olomouci

KINEDOK
Pro někoho legenda a vzor odhodlanosti, pro jiné bláznivý ezoterik. Kdo je Jožo Ráž? Přijďte to zjistit už 8. září na projekci v Červeném kostele v Olomouci od 19:30. Součástí akce bude také diskuze za účasti režiséra filmu. Vstup zdarma!
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace