???

???

Acasa, můj domov

Acasa, My Home

Režie: Radu Ciorniciuc

Synopse

Po dvě desetiletí žila jedenáctičlenná Enacheova rodina v chatrči v divočině bukurešťské delty. Opuštěná vodní nádrž, jedna z největších městských přírodních rezervací na světě, s jezery a stovkami druhů zvířat a vzácných rostlin jim poskytovala přirozený domov. Když se úřady rozhodnou získat zpět tento vzácný městský ekosystém a změnit oblast na veřejný národní park, rodina je vystěhována a je nucena se adaptovat na konvenční městské podmínky. Rybářské pruty jsou nahrazeny smartphony a nečinná odpoledne nyní děti tráví ve třídách. Debut rumunského režiséra nabízí promyšlenou studii gentrifikace prostřednictvím rodiny bojující za své postavení ve společnosti. Jak se podaří rodině vypořádat se s touto změnou a najít cestu sama k sobě tváří v tvář ztráty identity?

Články

KineDok uvede online Na značky a Acasu + diskuze
24. 11. 2021

KineDok uvede online Na značky a Acasu + diskuze

KINEDOK
KineDok zve na online projekce filmů Na značky! slovenské režisérky Márii Pinčíkové (od 2. 12.) a Acasa, můj domov Rady Ciorniciuce (od 9. 12.). K oběma filmům jsou připraveny diskuze. Vše je zdarma.
číst více
Druhá řada True Story se blíží!
28. 7. 2021

Druhá řada True Story se blíží!

TRUE STORY PODCAST ONLINE
True Story je série rozhovorů zaměřená na aktuální dokumentární filmy střední a východní Evropy. S jejich tvůrci a tvůrkyněmi hovoří Ivona Remundová a Nicole J. Adelman. První řada přinesla deset rozhovorů a již brzy se můžete těšit na druhou řadu!
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace