CZ, US

Ve vývoji

Manželství

Zdenka z Aše a Tabish z Pákistánu. Ti dva se seznámili online při hraní počítačové hry. Společně hospodařili na virtuální farmě, kde Tabish pravidelně zaléval Zdence cibule. Virtuální hra a komunikace však postupně přerostla v romanci a nakonec i svatbu.

Dnes už jsou „spolu“ sedm let, z toho téměř pět let jako manželé, stále se však vídají jen na displeji počítače. Úřady totiž lásce Tabishe a Zdenky, která je po autonehodě trvale upoutána na vozíček, odmítají uvěřit. Není pro ně ničím jiným, než účelovým svazkem naivní handicapované ženy a Pákistánce, jenž se snaží dostat do Evropy. Opakovaně tak zamítají žádosti Tabishe o vízum do Čech ve snaze chránit Zdenku před jistým zklamáním a Evropu před nelegálním migrantem.

Zatímco Tabish nemůže do Čech, pro vozíčkářku Zdenku je život v Pákistánu nepřijatelnou alternativou. Dvojici tedy nezbývá nic jiného, než žít své manželství pouze po internetu a setkávat se jen jednou ročně během společné dovolené na ostrově Srí Lanka.

Film MANŽELSTVÍ, jenž sleduje příběh Zdenky a Tabishe v Čechách, Pákistánu i na Srí Lance, je dobrodružným procesem objevování tohoto digitálního vztahu i četných společenských předsudků v kontextu dnešního, internetem propojeného, ale jinak v mnohém rozděleného světa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace