CZ, DE

Dokončený

Přízrak svobody II

V takzvaném globálním věku je člověk lapen do pasti času, kterou nastavil sám sobě a uvízl v ní spolu se svou svobodou. Film, který zkoumá čas jako fyzikální veličinu, jež má zásadní dopad na naše jednání, chování, vnímání, společenské rituály a celkový náhled na svět. Dokument je složen z fragmentárních mini-příběhů, spíše dokumentárních výjevů, mezi nimiž se budeme přemísťovat metodou dopředu promyšlených asociativních přeskoků; denní rituál pohřebního ústavu, zasloužilí umělci připomínající si své herecké časy ve vlaku, vojáci nacvičující manévry. Každý z příběhů ukazuje, jak subjektivní je naše vnímaní času.
Film je součástí projektu Breathless – Nadvláda okamžiku. Unikátní česko-německý projekt vznikl ve spolupráci Institutu dokumentárního filmu (IDF) Praha, Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních a animovaných filmů Lipsko a Zipp česko-německé kulturní projekty.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace