CZ

2022

6x10 min

Ve vývoji

Štvanice

Režie: Michaela Režová

Synopse

Film i celá série cílí jak na hokejového fanouška, tak i na běžného diváka, kterého chce upoutat právě přesahy samotného sportu. Seriál se svou estetikou rovněž vymaňuje běžné produkci spoléhající pouze na archiv či obraz rozhovorů - tedy “mluvící hlavy”.
Svou formou celá série cílí k šíření na webu. Je zde možnost dostat se jednak k co nejširšímu publiku, tak i obohatit obsah pouhého seriálu o další audiorozhovory, fotografie a videa. Vybudovat jakýsi on-line archiv.
Celý koncept má za cíl nejen ukázat historii hokeje mimo sportovní tabulky, ale ukázat jej jako sport, protknutý lidskými - někdy i velmi pohnutými - osudy. Jako sport, který zasahoval a mnohdy ovlivňoval společnost, kulturu i politiku československého národa.
Koncept je navržen tak, aby vytvořil řadu šesti děl, který bude rozdělen do tří kapitol - tři třetiny. Stejně, jako hokejový zápas. Jedno téma by mělo být stejné dvacet minut (tj. část = 10 minut). Celkový čas by měl být být roven jedné hokejové utkání.
- 1 SÉRIE - 3 TÉMATA - 6 ČÁSTÍ -
- 1 UTKÁNÍ - 3 TŘETINY - 60 MINUT -

Předběžná koncepce tří témat:
- POLITIKA - KULTURA - SPOLEČNOST -

2.DÍL - ZATMĚNÍ SLUNCE (68/69)
JARO 2019
Druhý díl by měl uzavřít politickou třetinu. Bude se zabývat otázkami situace v hokeji před 68 a po něm. Bude cílit na MS ve Švédsku, vztahy s Rusy, akci přelepené hvězdy a celkovou změnu hokeje v tomto období.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace