HR, BA, RS

2006

85 min

Dokončený

Dead Man Walking

Povratak mrtvog covjeka

Režie: Petar Orešković

Synopse

"Jednoho dne Bosňan Himzo Muratovic vstal z mrtvých. Podle některých to bylo taxi se srbskou poznávací značkou, co ho zanechalo v září 2004 ve městě Motovo, kde prožil dětství. Po dvanácti letech, kdy byl prohlášen za mrtvého, se Muratovic vrátil do své rodné vesnice. Během války byla tato muslimská vesnice v srbské části Bosny a Hercegoviny vypálena srbskými paramilitaristy. Mrtvoly zmizelých vesničanů jsou stále nacházeny v masových hrobech po celé zemi. Deset let po vztyčení pomníku obětem skončila válka. Jméno Himza Muratovice bylo jedním z jmen na pomníku. Nebyl zde jediný důkaz, že by byl stále mezi živými. Když se znovu objeví, živý a zdravý, celá vesnice oslavuje jeho návrat domů. Jenže brzy začnou lidé pokládat otázky – "" Kde jsi byl? Jak se ti povedlo přežít? Proč jsme o tobě tak dlouho nic neslyšeli?"". Muratovic ale mlčí. Dead Man Walking představuje sousedy, bývalé zaměstnance, příbuzné a obyvatele vesice, kteří všichni mluví o záhadě návratu Muratovice. Byl v pracovním táboře? Oženil se oženil se Srbkou? Nebo se prostě skrýval celých dvanáct let? Příběh, který je stejně smutný jako veselý, se postupně během filmu rozplétá.
"

Články

„Producenti by neměli být hromadně znásilňováni streamery.“ Rozhovor se Sinišou Juričićem
18. 1. 2022

„Producenti by neměli být hromadně znásilňováni streamery.“ Rozhovor se Sinišou Juričićem

EX ORIENTE FILM EAST DOC PLATFORM Rozhovor
Zkušený chorvatský producent Siniša Juričić v otevřeném rozhovoru mluví o chystaném filmu, kde bude padouchem Elon Mask, o vlivu pandemie na projekty i spolupráci se streamery.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace