GE, DE

2016

74 min

Dokončený

The Dazzling Light of Sunset

Daisis Miziduloba

Režie: Salome Jashi

Synopse

Senaki TV je místní televizní stanice v gruzijském městě Senaki. Pracuje tu jen pět lidí. Alex je novinář s nejvíce zkušenostmi s žurnalistickou prací a je na to hrdý. David je kameraman, 20 letá Maya je zprávařka. Spíš než její vzhled, je ale nevšední její hlas. Čte zprávy z černé kroniky na obrázky mrtvých lidí. Ve skutečnosti zprávy o smrti, kondolence a vzpomínky na mrtvé přináší stanici největší příjem.

Film se soustředí na Senaki TV a cestuje společně s novináři po městě při jejich sbírání zpráv – například o tom, že místní hospoda zavírá. Snímek se skládá ze scén ze zpravodajství, které se podílí na formování myšlení místních. Tyto scény jsou ve světovém měřítku absurdní. Jsou vzájemně srovnávány s Alexovou ambicí dostat se do velké celostátní televizní stanice.

Trailer

Články

„Prostřednictvím dialogu začnete rozumět sami sobě.“ Rozhovor se Salomé Jashi
23. 2. 2022

„Prostřednictvím dialogu začnete rozumět sami sobě.“ Rozhovor se Salomé Jashi

EX ORIENTE FILM Rozhovor
S gruzínskou scenáristkou, režisérkou a producentkou Salomé Jashi jsme si povídali o jejím nejnovějším filmu Zkrocená zahrada, práci na workshopech, filmovém industry a jejím dalším projektu.
číst více
Oslavte 20 let IDF spolu s námi 20 filmy na DAFilms
15. 3. 2021

Oslavte 20 let IDF spolu s námi 20 filmy na DAFilms

IDF ONLINE
Tento rok slaví IDF 20 let od svého založení. U této příležitosti jsme spolu s DAFilms vybrali 20 snímků, které představují rozmanité tváře středo- a východoevropského dokumentu a zároveň nabízí průřez rozmanitými aktivitami IDF.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace