LV

2014

68 min

Dokončený

The Invisible City

Neredzama pilseta

Režie: Viesturs Kairish

Synopse

Přeze všechny překážky, které jí staví lidstvo, příroda dobývá svět. Absorbovala radiaci a nadále produkuje nové formy života. Jako houba z biologického materiálu nasála černobylskou civilizaci a utváří zcela novou - hájemství přírody a duše. Mohla by se stát azylem pro všechny, kdo není schopen najít své místo v turbolentním moderním světě. Pokusíme se představit nový způsob života, který se bude žít po konci světa, po nedozírné katastrofě a destrukci. Mikro-model takového konce světa reprezentuje černobylská zóna. Toto je příběh o návratu ke společnosti bez vlády trhu, kdy měl pojem času, běh přírody, práce i lidské bytosti zcela jiné, všeobjímající rozměry, kdy měl vztah člověka a přírody hlubší význam.
Protagonisté filmu jsou lidé, kteří v černobylské zóně nikdy neměli své domovy a nemají k ní žádné jiné vazby. Na toto území vnikli nelegálně, jako by bylo přirozenou oázou, kde jsou k nastěhování pěkné domy, rozeseté všude kolem. Stěhují se sem, aby zde mohli chodit rybařit, sbírat houby a pokojně žít.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace