CZ

2016

96 min

Dokončený

RINO - Příběh špióna

Režie: Jakub Wagner

Synopse

Dokumentární film si klade za cíl nahlédnout do mysli a života Karla Köchera, nejúspěšnějšího československého špióna během studené války. Köcherovi se v sedmdesátých letech podařilo proniknout do řad CIA a vynášet odtud utajované informace tajným službám ve své vlasti, ale i KGB. Dnes osmdesátiletý Karel mluví o svých činech, motivacích a zpětně hodnotí celý svůj život. Co to pro zdánlivě obyčejného muže obnáší, stát se špičkovým tajným agentem v cizině? A jaké má takové rozhodnutí dopad na lidskou mysl a duši? Otázky jsou zodpovídány, odkrývají se tajemství. Vítejte ve světě mezinárodní špionáže podaném z takové blízkosti jako nikdy dřív.

Články

Stopy IDF na Visions du Réel
20. 4. 2017

Stopy IDF na Visions du Réel

EAST DOC PLATFORM EAST SILVER EAST DOC INTERACTIVE ČESKÝ DOKUMENT
Mezinárodní filmový festival Visions du Réel se koná ve švýcarském Nyonu od 21. – 29. dubna 2017. Díky úzké spolupráci s Institutem dokumentárního filmu byla v rámci East Doc Platform 2017 udělena Cena id w / interactive documentary workshop.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace