CZ, SE, DE

???

80 min

Ve vývoji

Doktor na tripu

Režie: David Čálek

Synopse

Mezinárodní tým vědců v čele s Mudr. Tomášem Páleníčkem se po mnoha letech bádání v evropských laboratořích vydává do amazonského pralesa srovnat některé aspekty vlivu psychedelik na fungování mozku s mnohasetletou zkušeností indiánských šamanů žijících v srdci amazonského pralesa.
Cílem snažení vědců je nalézt léčebné alternativy k dnes nadužívaným a často nepříliš účinným antidepresivům.
Jádro experimentu spočívá v tom, že na skupině dvaceti dobrovolníků bude měřen vliv působení Ayahuescy v laboratorních podmínkách a v pralese pod vedením zkušeného šamana a výsledky těchto dvou měření budou srovnávány.
Zcela jedinečným aspektem experimentu je možnost navštívit a pracovat s představenými kmene Huni kui, žijícím uprostřed pralesa v jen minimálním kontaktu s moderní civilizací, což se dosud pro vědecké účely ještě nikomu nepodařilo. Za současné vlády prezidenta Bolsonara ale původní obyvatelé vítají každý vstřícný krok, který by mohl osvětlit a ochránit jejich zanikající způsob života.
Výzkum navazuje na závěry výzkumů ze šedesátých let, jejichž klíčovou postavou byl český psychiatr později žijící v USA Stanislav Groff.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace