DE, US

???

Ve výrobě

With Wings and Roots

Režie: Christina Antonakos-Wallace

Synopse

Terorista. Ilegál. Cizinec. Exot. Zloděj práce. Narážky a postoje okolí, až příliš dobře známé pětici mladých lidí z New Yorku a Berlína, postav 90minutového dokumentárního filmu a transmediálního projektu WITH WINGS AND ROOTS, zasazeného do dvou center globální migrace na různých kontinentech. Miman, Sonny, Derya, Tania, and Akim, děti imigrantů, jejichž rodiče pochází z Bolívie, Turecka, Makedonie a Vietnamu. Zatímco jsou považováni za outsidery nejen většinovou společností, ale často i v rámci vlastní komunity, musí se vyrovnávat s dvojím tlakem – na jedné straně se asimilovat, na druhé zachovat „své“ kulturní tradice.

Jak může být člověk sám sebou a současně jediný „cizinec“ v pracovním kolektivu 80 lidí? Jak může člověk předat své romské tradice partnerovi s jiným původem a zázemím? Jak má člověk plánovat budoucnost, když je mu zamítnuto občanství v jeho jediném domově, a proto nemůže legálně pracovat? Podobným otázkám sounáležitosti čelí naši protagonisté každodenně ve svém životě.

Zatímco manévrují v různých situacích, přepínají mezi jazyky a kulturními kódy, jejich identity a pojetí domova se vyvíjí. Ač jsou různého původu, všech pět postav sdílí kritický pohled na současné poměry ve společnosti a zájem zasadit se o jejich změnu.
WITH WINGS AND ROOTS zachycuje nejen jejich každodenní zápas, ale i jejich sílu, oddanost rodině a komunitě a jejich odhodlání vybudovat více otevřenou společnost. Ačkoliv je migrace globální realitou, stále zůstává nekontroverznějším politickým problémem napříč Evropou a Severní Amerikou. Stále různorodější mladá generace dospívá v okamžiku největšího vyhraňování se a mediálních stereotypů.

WITH WINGS AND ROOTS reaguje na potřeby této generace na nové zástupce a dialog o identitě a migraci. Místo témat jako „integrační problémy“, hranice a střety mezi kulturami, projekt přináší příběhy dětí imigrantů, které bojují proti stereotypním očekáváním a předsudkům svým uměním, aktivismem a každodenním životem. Jako ozvěna odráží miliony hlasy mnoha nedoceněných mladých lidí na obou stranách Atlantiku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace