SK, CZ

2024

80 min

Ve vývoji

Sametová generace

Velvet Generation

Režie: Ivana Hucíková

Synopse

Velvet Generation přináší pohled na životy, úspěchy a každodenní boje mladých členů LGBTQIA+ komunity z východní Evropy. Naši hlavní hrdinové (Luky, Liberty a Anton) se seznámili na místním plese a našli svou komunitu mezi tanečníky, drag queens a dalšími queer umělci. Každý z nich je jedinečný a osobitým způsobem vyjadřuje, co znamená být queer. Hledání jejich místa v moderním světě se odehrává na pozadí vznikající české a slovenské plesové scény.

Film začíná na malém místním plese v Bratislavě na Slovensku. Tam se setkáváme se všemi našimi protagonisty. Luky jako soutěžící ve výkonnostních kategoriích, Svoboda jako součást publika a opora své kamarádky a Anton jako jeden z porotců. Odtud je uvidíme vyrůstat z nezodpovědných teenagerů v nezávislé mladé dospělé, budeme sledovat jejich cestu za objevením vlastního hlasu nebo se staneme svědky rozkvětu queer lásky projevující se v krásném reálném vztahu. Na závěr se Luky, Liberty a Anton vydají na cestu na velký mezinárodní ples do Paříže společně se zbytkem svého plesového domu. V porovnání s tím, kde jsme je viděli na začátku filmu, budeme moci pochopit, jak moc mezitím vyrostli - jako komunita, jako účinkující i jako jednotlivci.

Vyprávění se bude soustředit především na osobní příběhy protagonistů a taneční sál bude využit jako rámec pro jejich příběhové oblouky a také jako místo, kde se setkávají jako umělci a také jako komunita.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace