CZ, SK, MM

2020

Ve vývoji

Miluj generály

Režie: Vít Janeček

Synopse

Návrat jednoho z prominentních vězňů Barmského režimu zpět do vlasti, odkud odešel, poté co byl propuštěn po 20 letech z vězení, kde tajně nafotil 600 nikdy nepublikovaných fotografií, které užilo OSN v jednáních s vojenskou juntou. Cesta za lidmi z obou stran léta rozdělené společnosti dává jiný pohled na možnosti soužití, odpuštění a pohledu na vlastní život i společnost. Před volbami 2020 chce Banyarr vědět, zda je možné žít zpátky v zemi. Tuto jednoduchou otázku si kladou stovky milionů lidí, kteří uprchli z jejich zemí, kteří trpí drsnými režimy nebo dokonce válkami. Chce vědět, zda je demokratický a otevřený rozvoj společnosti možný, a to navzdory vzrůstajícím rozporům na mnoha úrovních.

Články

Rekordní účast českých filmařů na East Doc Platform
19. 1. 2018

Rekordní účast českých filmařů na East Doc Platform

EAST DOC PLATFORM EAST DOC MARKET EAST DOC INTERACTIVE EAST DOC FORUM ČESKÝ DOKUMENT
Účast českých filmařů na mezinárodní akci East Doc Platform (3. – 9. března, Praha) se každým rokem zvyšuje a jasně ukazuje vzrůstající kvalitu tuzemských snímků v mezinárodní konkurenci.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace