CZ

???

90 min

Ve vývoji

Veletrh bydlení

Režie: Apolena Rychlíková

Synopse

V roce 2018 rostly náklady na bydlení v Praze dvakrát rychleji, než mzdy. Zisky developerů se přitom zdvojnásobily. Globální krize bydlení postupně prostoupila Evropou a začala dopadat na střední třídy.
Autorka filmu se zničehonic musí odstěhovat – s rodinou opouští svůj domov a vydává se hledat další lidi, kteří na proměnu bydlení ze základní lidské potřeby na směnnou komoditu doplácejí.
Audiovizuální observační triptych hledá odpověď na otázku, co pro nás dnes znamená ‘domov’ a jak se podepisuje na naší každodennosti. S režisérkou navštívíme španělský “mamahotel”, úspěšného východoevropského developera a důchodkyně z Berlína, aktivně volající po vyvlastnění.

Články

EDP 2020: Návštěvníci, Šaman proti Putinovi i Veletrh bydlení
5. 2. 2020

EDP 2020: Návštěvníci, Šaman proti Putinovi i Veletrh bydlení

EAST DOC PLATFORM EAST DOC MARKET EAST DOC FORUM
Projekty představené na pitchingu East Doc Forum a během schůzek na East Doc Marketu jsou nedílnou součástí 9. ročníku East Doc Platform, který se uskuteční v Praze od 7. do 13. 3.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace