SK, CZ, GB

???

7x30 min

Ve vývoji

Import Games

Režie: Erik Richard H

Synopse

Seriál přibližuje herní průmysl na již zavedené, ale přesto jedinečné slovenské a české scéně. Ukazuje, jak se videohry dostaly do bývalého Československa a zpět do okolního světa. Každý díl se věnuje jednomu tématu, přeskakuje v čase tam a zpátky a vytváří dialog mezi různými generacemi - herními veterány, kteří v ponurých 80. letech tvořili hry od nuly jako o život, a současnými talenty, kteří přinášejí originální nápady na přeplněnou nezávislou scénu.

Od herních veteránů, jako jsou Tibor a Zajo z Fatbot Games, kteří začínali ještě jako generace bez jistot a po letech zkušeností ve vznikajících místních studiích se rozhodli být strůjci svého osudu. Zpět v bodě nejistoty, spoléhajíce se s minimálními prostředky neklidně na vlastní odhodlání a úsudek, nyní vyvíjejí po dvou dílech stylové retro sci-fi Vaporum svou třetí hru.

Na druhé straně jsou tu mladí tvůrci, jako je 3D výtvarník Šimon, pro kterého byly hry vždycky samozřejmostí a jeho talent a studium v zahraničí ho lákají, aby si troufl na vyšší cíle. Nebo zcela kutilští autoři, jako jsou grafické a herní designérky Bára a Tereza ze studia Circus Atos, které herní médium využívají jako prostor pro dětské publikum a k rozšíření možností lokálního uměleckého vyjádření.

Seznamte se také s Michalem a Marošem, dynamickou dvojicí teoretiků a historiků z Trnavy a Slovenského muzea designu. Nesbírají jen artefakty, ale vytvářejí vyprávění, které prostřednictvím osobních příběhů definuje širší společenské vazby, utváří budoucnost herního poznání tím, že podporují vztahy a připravují nás na stále se vyvíjející technologické prostředí.

Představíme vám řadu příběhů, které osvětlí jinak nepřekonatelné množství informací a v každém díle vás provedou různými směry. Představte si to jako vyprávění rozdělené do herních úrovní, z nichž každá má svůj jedinečný cíl, styl a pravidla postupu.

Trailer

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace