SK, CZ

2020

88 min

Dokončený

The Commune

Komúna

Režie: Jakub Julény

Synopse

Túžba po slobode počas normalizácie vytvorila voľné združenie mladých Košičanov vyznávajúcich princípy undergroundu. Stali sa outsidermi z vlastnej vôle, aby žili slobodne na okraji spoločnosti a mohli sa stať tvorcami samých seba. Dnes žijú viac v minulosti, vo vzájomným podozreniam zo zrady. Nad ich príbehom sa pritom vznáša spomienka na ich tragicky zosnulého guru, filozofa a básnika Marcela Strýka. V snahe vyrovnať sa s minulosťou organizuje pražský priateľ - český filozof, undergroundový umelec a disident Mirek Vodrážka revival dávneho koncertu v košickej katedrále. Docielia priatelia na stretnutí zmierenie?

Trailer

Články

Doku pondělí: Komuna + diskuze (22. 11.)
19. 11. 2021

Doku pondělí: Komuna + diskuze (22. 11.)

EAST SILVER
V pondělí 22. listopadu od 20:45 si v pražském kině Světozor nenechte ujít jedinečnou projekci filmu Komuna režiséra Jakuba Julényho a diskuzi o českém a slovenském udergroundu, moderovanou Martinem M. Šimečkou.
číst více
Videotéka East Silver na MFDF Ji.hlava 2021
21. 10. 2021

Videotéka East Silver na MFDF Ji.hlava 2021

EAST SILVER
Pro držitele a držitelky industry a press akreditací bude na MFDF Ji.hlava od 26. do 31. října nachystána videotéka East Silver. Které filmy budete moci zhlédnout? Projděte si jejich seznam. Těšíme se na vás!
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace