HU, DE

Dokončený

Drifter

Dokumentární film o neobyčejném přátelství dvou romských mladíků, kteří si chtějí splnit dětský sen a přihlásí se do místní rallye se svým jediným pokladem - s třicet let starým zrezivělým bavorákem bez kol. Zatímco jeden se potýká se zákonem kvůli drobným krádežím, druhý chce být bez ohledu na to, že je téměř slepý, během závodu navigátorem.

Risci a Manó jsou dva romští kamarádi. Žijí na vesnici a přátelí se odjakživa. Je jim 17 a 16 let. Rozhodli se zúčastnit slavné místní rallye. Navzdory svému mládí je jeden zkušeným automechanikem a oba umí řídit. Situaci komplikuje, že Manó jako malý kvůli nemoci téměř přišel o zrak. Rozhodnou se tedy, že Risci bude řídit a Manó navigovat. Závodu se chtějí účastnit s třicet let starým rezavým bavorákem, který zrovna stojí na cihlách, protože nemá kola. Na opravy chtějí vydělat stůj co stůj a chybějící zázemí kompenzují nadšením, kterému dávají průchod v garáži postavené na na dvorku za stodolou. Navzdory všem překážkám jim nechybí ani ambice ani sebedůvěra. A věří, že tvořivost vycházející z nedostatku peněz překoná i největší obtíže.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace