HU, DE

2014

72 min

Dokončený

Drifter

Režie: Gábor Hörcher

Synopse

Dokumentární film o neobyčejném přátelství dvou romských mladíků, kteří si chtějí splnit dětský sen a přihlásí se do místní rallye se svým jediným pokladem - s třicet let starým zrezivělým bavorákem bez kol. Zatímco jeden se potýká se zákonem kvůli drobným krádežím, druhý chce být bez ohledu na to, že je téměř slepý, během závodu navigátorem.

Risci a Manó jsou dva romští kamarádi. Žijí na vesnici a přátelí se odjakživa. Je jim 17 a 16 let. Rozhodli se zúčastnit slavné místní rallye. Navzdory svému mládí je jeden zkušeným automechanikem a oba umí řídit. Situaci komplikuje, že Manó jako malý kvůli nemoci téměř přišel o zrak. Rozhodnou se tedy, že Risci bude řídit a Manó navigovat. Závodu se chtějí účastnit s třicet let starým rezavým bavorákem, který zrovna stojí na cihlách, protože nemá kola. Na opravy chtějí vydělat stůj co stůj a chybějící zázemí kompenzují nadšením, kterému dávají průchod v garáži postavené na na dvorku za stodolou. Navzdory všem překážkám jim nechybí ani ambice ani sebedůvěra. A věří, že tvořivost vycházející z nedostatku peněz překoná i největší obtíže.

Trailer

Články

Ceny Silver Eye získávají dokumentaristé z Polska a Rakouska
31. 10. 2015

Ceny Silver Eye získávají dokumentaristé z Polska a Rakouska

EAST SILVER
Již sedmým rokem uděluje Institut dokumentárního filmu ceny Silver Eye pro nejlepší dokumentární filmy zařazené do trhu East Silver. Cílem ceny je upozornit na jedinečné snímky z regionu střední a východní Evropy.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace