CZ

Dokončený

Obec B.

Snímek o životě středočeských Blšan - nejmenší obce na světě, kde se hraje prvoligový fotbal - se rozeznívá ve dvou pohledech, dokumentaristů a amatérského filmaře pana Třísky. Ten je průvodcem přízračným světem vesnice poznamenané dvojím režimem existence - nostalgie po některých výhodách socialismu se střetává s odlesky konzumní plnosti současnosti.

Obec Blšany jsou malou vesničkou v Čechách, o níž by se veřejnost pravděpodobně nikdy nic nedozvěděla, kdyby Blšany nežily dvojím životem. Většinu času se nic neděje. Vesničané ryjí své zahrádky, posedávají před konzumem u lahvového piva, chodí do práce. Bývalý učitel a promítač místního kina natáčí poklidný život vsi videokamerou - autoři tohoto dokumentu ho tedy učiní průvodcem. Jednou za čas to však přijde: Do vsi se nahrnou autobusy a auta plná fotbalových fanoušků a Blšany prožívají den prvoligového zápasu. Obrovský stadion, který tu vybudoval soukromý podnikatel a bývalý předseda Českého fotbalového svazu, vypadá sice ve vsi tak trochu nepatřičně, zato jí však zaručuje jistý věhlas. Jak se k tomu staví místní? Změnil nějak tento pomník novodobého kapitalismu v Čechách jejich hodnotový systém? Proč se jim tak stýská po časech, kdy jim v klidu vládli komunisté? Má zdejší fotbal nějaký význam pro církev svatou? A co samotní hráči? Mají ke vsi vůlbec nějaký vztah?
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace