SK

2016

67 min

Dokončený

COOLTURE

COOLTÚRA

Režie: Miro Remo

Synopse

Úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny film o zmysle a stave slovenskej cooltúry. Cooltúra sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu. Tým pádom jej kvalita podlieha komerčnému záujmu oveľa viac ako pred rokom ’89, čo ju transformovalo do rôznych ľahšie stráviteľných žánrov otáznej kvality. I napriek tomu, že k došlo k spoločensko-cooltúrnemu uvoľneniu, naša cooltúra stále hľadá svoju identitu. V tomto cooltúrnom dospievaní je zložité sa zorientovať. Nové médiá a internet sa stali najrozšírenejšou formou jej šírenia. Došlo k zásadnému odlivu divákov z tradičných cooltúrnych podujatí. Objavili sa nové cooltúrne fenomény súvisiace so zmenou životného štýlu. Ako teda dnes vyzerá ona slovenská cooltúra?

Články

Stopy IDF na Visions du Réel
20. 4. 2017

Stopy IDF na Visions du Réel

EAST DOC PLATFORM EAST SILVER EAST DOC INTERACTIVE ČESKÝ DOKUMENT
Mezinárodní filmový festival Visions du Réel se koná ve švýcarském Nyonu od 21. – 29. dubna 2017. Díky úzké spolupráci s Institutem dokumentárního filmu byla v rámci East Doc Platform 2017 udělena Cena id w / interactive documentary workshop.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace