Petr Zrno

Česká republika

Petr Zrno

režie, producent

Absolvent Filmové a televizní fakulty AMU v Praze. Od roku 1975 režisér v oboru filmové a televizní dokumentární tvorby, s výjimkou let 1985 až 1990, kdy byl z umělecké činnosti vyřazen.
Systematicky se věnuje problematice Balkánu, kavkazských zemí a Střednímu východu (filmy: Strach a naděje Černé Hory (Černá hora); Lidé z údolí řeky Kodor (Kavkaz); Arménie- Dědictví Řehoře Osvětitele (Arménie); Náhorní Karabach.; Adventisté (Dagestán); Haykakan yegecheci (Sýrie) Vyznavači Anděla Páva (Irák) .
Realizoval filmy z oblasti kultury, na příklad Intimita aneb 24 minut s Janem Koblasou,- portrét českého výtvarníka evropského významu, Petr Spielman – aneb vědomí souvislostí - ve kterém tehdejší ředitel muzea v Bochumi (Německo) vypráví o svém podílu na jedné z největších sbírek českého umění 20. století mimo území ČR, či film Nevyhnutelnosti Emila Juliše – portrét básníka experimentální i reflexní poezie.
Dlouhodobě spolupracuje na cyklu České televize DIAGNÓZA.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace