Gordon Quinn

Spojené státy americké

Gordon Quinn

režie, producent

Umělecký ředitel a zakládající člen Kartemquin Films Gordon Quinn natáčí dokumenty už čtyřicet pět let. Ve společnosti Kartemquin vytvořil odkaz, který dále inspiruje mladé filmaře, a zázemí, kde mohou vytvářet velmi kvalitní dokumenty o společenských tématech. Nejznámější film z dílny Kartemquinu, Hoop Dreams (1994), kterému Quinn dělal výkonného producenta, byl představen v divadle za bezprecedentního jásotu kritiků. Z početných ocenění zmiňme: Cenu publika na Sundance Festivalu, novinářskou cenu Roberta F. Kennedyho, Cenu chicagských filmových kritiků za nejlepší snímek, cenu za nejlepší dokument od Asociace losangeleských filmových kritiků a nominaci na Oscara.
Mezi další Gordonovy filmy patří Vietnam, Long Time Coming (Vietnam, už bylo na čase), Golub, 5 Girls (Pět holek), Refrigerator Mothers (Studený odchov) a Stevie. Gordon byl výkonným producentem filmů Mapping Stem Cell Research: Terra Incognita (Mapování výzkumu kmenových buněk: terra inkognita) a The New Americans (Noví Američané; palestinskou část tohoto oceňovaného sedmihodinového seriálu s velmi emotivními prvky také režíroval). V poslední době produkoval film, který se zabývá genetickou medicínou a jejími důsledky pro člověka, In the Family (V rodině), a byl výkonným producentem dalších dvou filmů, jednoho o komunitní ochraně přírody v Africe Milking the Rhino (Dojení nosorožce) a druhého o nespravedlivé popravě v Texasu, At the Death House Door (Za dveřmi čekárny na popravu). V roli režiséra nedávno dokončil film Prisoner of Her Past (Vězenkyně své minulosti) o ženě přeživší holokaust, která trpěla pozdně rozvinutou posttraumatickou stresovou poruchou, a spolurežíroval film A Good Man (Dobrý člověk) z roku 2011 o tanečníku Billu T. Jonesovi. Aktuálně Gordon pracuje na filmu '63 Boycott.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace