Adéla Komrzý

Česká republika

Adéla Komrzý

režisér

Adéla Komrzý (1992) studovala Dějiny umění na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 2020 absolvovala magisterské stadium dokumentární tvorby na FAMU. V roce 2018 byla na stáži na prestižní filmové univerzitě Filmuni Babelsberg Konrad Wolf, kde studovala režii a tentýž rok byla vybrána účastnit se Berlinale Talents v rámci mezinárodního filmového festivalu Berlinale. S filmem Jednotka intenzivního života se účastnila IDFA Summer School 2019, IDFA Academy a ExOriente Forum 2020.

První filmové zkušenosti získala při práci na miniserii HBO Hoříčí keř (2013) v režii Agnieszky Holland. V roce 2013 také získala ocenění Trilobit od filmového a televizního svazu FITES za kapitolu ve filmovém pásmu Televizní oslava. Za bakalářský film “Výchova k válce” z cyklu Český Žurnál si odnesla hlavní Cenu Andreje “Nikolaje” Stankoviče. Film měl premiéru na MFDF Ji.hlava a byl dále promítnut na mezinárodních filmových festivalech po světě (DocLisboa, ZagrebDox, goEast, Doker, atd.).
Za svůj poslední film Viva video, video viva o pionýrech českého videoartu byla nominovaná na Cenu Pavla Kouteckého. Pro Radio Wave natáčela ankety o palčivých společenských tématech Z ulice.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace