Kenan Aliyev

Spojené státy americké

Kenan Aliyev

tv producent, zástupce tv, producent

Pod ledem

Na příběhu muže, který nejen v mrazivé vodě pod ledovou bariérou hledá sám sebe a svůj smysl, chceme atraktivním filmovým jazykem načrtnout dokumentární lyrickou esej o kontrole nad vlastním osudem a snažení o něco, co nás převyšuje.
Příběh budeme vyprávět ve třech prolínajících se dějových linkách - zónách.
Zóna smrti
David Vencl se v únoru 2021 zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Na nádech a bez ochranného neoprenu uplaval osmdesát metrů pod ledovým příkrovem.
Nyní se chce pokusit o nové světové prvenství. Plánuje se ponořit do hloubky padesáti metrů. Na nádech, bez neoprenu a pod ledem.
Tento výkon míří za fyziologickou hranici, na které se lidské tělo skokově přizpůsobuje tlaku vody. Nikdo ji zatím na nádech v ledové vodě nepřekonal.
David a jeho tým se musí dokonale připravit. Každý okamžik vyžaduje naprostou kontrolu. Jakýkoli detail může dělit smrt od života.
Zóna života
Jako učitel se David vždy snažil ukazovat svým studentům cestu k silnější verzi sebe sama. Vedl je k překonávání překážek a snášení nepohodlí. Někdy uspěl, jindy se setkal s nepochopením.
Nyní má za sebou náhlý rozvod, se kterým se pozvolna a nelehce vyrovnává. Ve střídavé péči pětiletou dceru Natálku, kterou bezmezně miluje. A komplikovaný vztah hned s několika ženami.
David hledá svou autentickou cestu světem, který spíše než zamrzlou tůni připomíná divokou a nečitelnou peřej.
Zóna klidu
Být v zóně je stav vrcholného soustředění, kdy se člověk vzepne k hranicím svých možností ve snaze dosáhnout něčeho obtížného.
David s tímto stavem dlouhodobě pracuje. Při svém rekordním pokusu bude muset být v zóně, aby uspěl. A snad se i znovu narodil.
Každý z nás může hledat a nacházet svou zónu, svůj vnitřní proud. Patří k nám jako voda, ze které jsme stvořeni a do které se David ponoří.
Otázka zní: Jaký smysl má to celé snažení o rekordy?
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace