Zuzana Kučerová

Česká republika

Zuzana Kučerová

producent

Pohodlné století

Pohodlné století vypráví historii dvacátého století perspektivou unikátního plzeňského souboru bytových interiérů od architekta Adolfa Loose, které se staly svědky obyčejných osobních epizod i důležitých dějinných momentů, jež zasáhly do našich moderních dějin, ovlivnily život samotného Adolfa Loose i historii světové architektury. Film přitom používá zcela současný jazyk, který čerpá z dokumentární tradice a spojuje ji s postupy vizuálního umění do kompaktního celku naší historie. Pomocí videomappingu se oživené vzpomínky z dobových snímků vrací na svá původní místa a postupně zabydlují jednotlivé interiéry i občasné průhledy ven. Momenty extrahované z průběhu sedmdesáti let se znovu objevují v impozantních kulisách Loosových realizací.

Dakar Sistaz

Dokumentární film Dakar Sistaz je portrétem výjimečných sester – dvojčat. Sedmnáctileté Aliyyah a Yasmeen Kolocovy se společně věnují závodění v motorsportu GT3 a v závodu tahačů a postupně si budují čím dál větší renomé. Jejich snem je závodit na Rallye Dakar 2023, a postavit se tak světové konkurenci. My jsme se rozhodli zdokumentovat tuto jejich neuvěřitelnou cestu za snem a věříme, že i pro diváky bude jejich enormní nasazení strhující.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace