pitching

East Doc Forum

O projektu

East Doc Forum (dříve známé pod názvem East European Forum) bylo založeno v roce 2001 a postupně se stalo prestižním a největším pitching fórem v regionu. Za dobu 17 let existence East Doc Forum přivítalo více než 700 filmařů a producentů ze střední a východní Evropy, přes 300 zástupců televizních stanic, nezávislých producentů, distributorů, zástupců filmových fondů a programových sekcí festivalů z Evropy a Severní Ameriky.

S podporou East Doc Fóra bylo dokončeno 150 dokumentárních filmů, včetně takových mezinárodních titulů jako Something Better to Come, Gangster of Love, Sofia’s Last Ambulance, Ukrainian Sheriffs, nebo Brothers.

Určeno pro: celovečerní dokumentární projekty ve fázi vývoje a rané produkce

East Doc Fóru předchází pětidenní přípravný workshop, který má pomoci režisérům a producentům finalizovat vizuální ukázku projektu, vytvořit distribuční strategii, vylepšit komunikační a prezentační dovednosti a také nabízí sérii inspirativních přednášek, případových studií a panelů, které se věnují různým aspektům dokumentárního filmu v mezinárodním prostředí.

Vrcholem East Doc Fóra je hlavní pitch pro 21 dokumentárních projektů ve fázi vývoje/rané produkce (včetně 12 projektů účastnících se workshopu Ex Oriente Film). Týmy zde prezentují vlastní projekty publiku, které se skládá především z decision-makerů. Hned po skončení následuje pro interaktivní cross-mediální projekty tzv. „round tables pitch“ a je zakončen zpětnou vazbou a individuálními schůzkami.

Kdy: 8. března, 9:30 - 14:00
Kde: Divadlo Image, Praha

Projekty vybrané na East Doc Forum se stávají součástí celoročního programu návazné podpory, který nabízí filmařům příležitost dále propagovat jejich připravované filmy a hledat nové partnery prostřednictvím delegací na klíčových evropských dokumentárních festivalech a trzích.

Kontakty:

Rebecca De Pas / Vedoucí: rebecca@dokweb.net
Tereza Ritterová / Koordinátorka: tereza@dokweb.net  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace