Logo of category

East Doc Platform

Call for Entries

Největší mezinárodní filmový trh regionu střední a východní Evropy zve režiséry a producenty na 8. ročník East Doc Platform. Vedle tradičních programů proběhne v rámci Fóra pitching interaktivních projektů, ale i krátkých filmů.

Kdy: 9.–15. března, 2019
Kde: Praha, Česká republika
Uzávěrka přihlášek: 12. listopadu 2018

Více informací a přihlášku najdete ZDE
Press balíček obsahující call, bannery a fotografie ke stažení ZDE
Seznam zemí CEE regionu ZDE

Autorské CELOVEČERNÍ PROJEKTY ve fázi vývoje/rané produkce zveme na 18. ročník East Doc Forum – nejstarší a největší pitching forum v regionu, které pomohlo na svět již více než 170 dokumentárním projektům včetně takových mezinárodních hitů jako Over the Limit, Až přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku, Domino Effect nebo Rabbit à la Berlin. Pitchingu předchází pětidenní přípravný workshop. Bezprostředně po prezentaci pak následují dva dny tzv. “feedback round tables” a individuálních schůzek.

East Doc Market nabízí tvůrcům CELOVEČERNÍCH projektů v pozdní fázi produkce a postprodukci možnost setkat se individuálně s více než 100 zástupci mezinárodních fondů, televizí, distributorů, sales agentů a festivalů. Během dvou dnů proběhne více než 500 individuálních schůzek.

Transmediální, interaktivní a VR/AR/MR projekty, které hledají nové cesty, jak propojit inovativní technologie a dokumentární vyprávění, mohou hledat partnery v rámci workshopu a pitchinngu East Doc Interactive, který je součástí Fóra. Autoři zde získají nejen zpětnou vazbu na dramaturgii i producentskou strategii, ale i individuální schůzky s fondy a televizemi, které s interaktivními formáty pracují.

Již podruhé se na East Doc Platform představí i krátké dokumentární projekty. Až šest projektů v pozdní fázi produkce/post-produkce bude vybráno k účasti na prezentaci East Doc Shorts a individuálních schůzkách na Marketu.

Součástí programu East Doc Platform je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři prezentují své projekty zahraničním profesionálům.

Vybrané projekty mají zároveň šanci získat Cenu East Doc Platform. Mezinárodní porota ocení nejlepší projekt ve fázi vývoje a výroby cenou EDP v hodnotě 7 500 Eur. Udělená finanční podpora pomůže filmařům v dalším vývoji jejich dokumentárního filmu.  

Pro více informací kontaktujte: Zdeněk Blaha / Vedoucí: zdenek@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace